Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Dry Cleaning

27.03.2023 Klub Hybrydy

Organizator: Alter Art

od 99,00 zł
BiletyOpisMiejsce

BILETY

poniedziałek
27.03.2023
20:00

Dry Cleaning

Warszawa, Klub Hybrydy

Opis

Dry Cleaning na klubowym koncercie w Polsce! Zespół zagra 27 marca 2023 w warszawskich Hybrydach. Jako support zobaczymy grupę Dead Finks. Dry Cleaning bilety na koncert w Warszawie już dostępne. 

Dry Cleaning informacje

Londyńska grupa zapowiedziała na 21 października 2022 premierę swojego drugiego albumu, “Stumpwork”.

 

Nick Buxton, Tom Dowse, Lewis Maynard i Florence Shaw, którzy zaczęli pisać swoją drugą płytę jeszcze przed wydaniem debiutanckiego “New Long Leg”, wrócili do Rockfield Studios z producentem Johnem Parishem. “Stumpwork” powstał po śmierci dwóch bardzo ważnych dla zespołu osób - matki basisty Lewisa Maynarda i dziadka gitarzysty Toma Dowse. Oboje odegrali kluczową rolę w rozwoju zespołu, a w przypadku matki Maynarda, dosłownie zapewniali zespołowi miejsce do prób. „Oczywiście utrata bliskich członków rodziny jest katastrofalna, ale ich dziedzictwo w Dry Cleaning jest całkowicie pozytywne” – mówi Dowse. „Momenty w piosenkach, które są optymistyczne i radosne, sprawiły, że myślałem o nich obojgu najbardziej”.

 

Wpływy gatunkowe na “Stumpwork” to definitywna nagana dla tych, którzy mogą uznawać Dry Cleaning za zespół postpunkowy. Ich muzyka jest odważniejsza i bardziej ekspansywna, teksty Shaw opowiadają nie tylko o stracie, ale także wszystkich zwrotach akcji, prostych radościach i drobnych problemach związanych z ludzkim doświadczeniem. Ostatecznie wyłania się z tego subtelny, ale stanowczy optymizm i lekcja wartości. Jak śpiewa Shaw w „Kwenchy Kups”, “Things are shit, but they’re gonna be OK.”

 

Organizator: Alter Art

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn