Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Beirut

Organizator: Charm Music

BeirutO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zach Condon, który stworzył zespół BEIRUT, w lutym wypuścił na rynek swój piąty album studyjny Gallipoli. Z tej okazji jeździ i gra po całym świecie, przyjeżdżając tez do Polski! 17 oraz 18 października Beirut zagra w warszawskiej Progresji. Beirut bilety już w sprzedaży! 

O Beirut

Beirut to projekt założony przez multiinstrumentalistę Zacha Condona, który inspiracje czerpie ze wszystkich muzycznych stron świata. W projekcie łączy różne gatunki muzyczne – od klasycznego i alternatywnego rocka zaczynając, poprzez elektronikę i psychodelię, kończąc na rytmach cygańskich i bałkańskich. Lekko porusza się w obrębie wielu stylów, tworząc niezwykle unikatową muzykę.

 

Dzięki wielkiej kreatywności i intymności swojej muzyki, Zach Condon stworzył jednoosobową kapelę, która brzmi jak cała orkiestra. W przeciągu zaledwie kilku lat wypracowała sobie swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Dzięki temu koncerty Beirut cieszą się bardzo dużą popularnością.  

 

Artysta już jako nastolatek eksperymentował z muzyką, pracując nad swoimi pierwszymi amatorskimi utworami. W wieku 16 lat zrezygnował ze szkoły i wyjechał w długą podróż po Europie, gdzie odkrył i zafascynował się muzyką bałkańską. Pierwsze oficjalne wydawnictwo sygnowane nazwą Beirut było kombinacją folku i stylów charakterystycznych dla Europy Wschodniej. Muzyk nagrał w tym czasie dwie płyty – album Gulag Orkiestra i EP Lon Gisland. Oba wydawnictwa zostały wspaniale przyjęte przez krytyków muzycznych i zyskały sobie dużą rzeszę fanów, a Condon został uznany za nadzieję muzyki alternatywnej.

The Flying Club Cup

W 2007 roku ukazała się jego druga płyta – The Flying Club Cup, zanurzony we francuskim folku oraz poezji śpiewanej i podobnie jak debiut zyskał uznanie mediów i powiększył grono fanów. Płyta znalazła się na najwyższych pozycjach w podsumowaniach roku wielu najważniejszych muzycznych rankingów. Trzecim albumem projektu Beirut, był krążek March od the Zapotec, która była połączeniem dwóch EP-ek.

 

Muzyką z pierwszej Zach Condon wkroczył w świat meksykańskiego folku, z pomocą zespołu pogrzebowego z małego miasteczka. Na drugiej, nazwanej Holland nawiązywał  do brzmień synth-popowych, które wcześniej tworzył pod nazwą Realpeople. W 2011 roku postanowił zrobić krok w tył i wrócił do melodii z pierwszych albumów.

 

Na The Rip Tide znalazły się utwory, które bez obaw można by wymieszać z muzyką z pierwszych płyt, jednocześnie pokazujące ciągły rozwój muzyka. 4 lata później ukazała się jego płyta No No No, będąca tak jak poprzednio, wynikiem prywatnych doświadczeń muzyka. Na tym albumie Zach Condon wrócił silny i pewny siebie jak nigdy, dając fanom radosną, przebojową muzykę, nie zapominając o swoich pierwszych muzycznych inspiracjach.

Najnowsza płyta 

1 lutego 2019 r. premierę miał nowy krążek Gallipoli. 12-utworowy album rozpoczął życie zimą 2016 roku, kiedy Condon powrócił do gry na swoich starych organach Farfisa - tych samych, na których stworzył dwa pierwsze albumy Gulag Orkiestra i The Flying Club Cup. Po nagraniach w Nowym Jorku i Berlinie - który nazywa swoim domem - Condon zaszył w kompleksie studyjnym położonym głęboko w wiejskiej części Apulii, w południowych Włoszech. To tutaj odkrył na nowo radość ze starych muzycznych doznań, która stała się podstawą Gallipoli.

 

Nie ma znaczenia czy Beirut został zainspirowany bałkańskim czy francuskim folkiem, muzyką meksykańskich trubadurów czy ludowymi melodiami, Zach Condon stoi za projektem unikatowym i jedynym w swoim rodzaju. Polska fani będą mieli okazję posłuchać zespołu na żywo już 17 oraz 18 października w warszawskim klubie Progresja. Beirut zawita do Warszawy w ramach europejskiej trasy koncertowej z okazji wydania piątego albumu Gallipoli.

 

Regulamin koncertów

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też