Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju
Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju
Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju
Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju

Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju

Wakacje rozpoczynamy koncertowo w Krynicy Zdroju! Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą odbędzie się już 13 lipca w Słotwiny Arena. Koncert pod Wieżą bilety już w sprzedaży.

Artyści:

  • Artur Andrus - dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer
  • Hanna Banaszak - piosenkarka, poetka i wokalistka jazzowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. I 30. oraz nowe piosenki
  • Krzesimir Dębski – polski kompozytor muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent
  • Julia Doszna - łemkowska pieśniarka
  • Wiesław Prządka - jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer

  • Vołosi - zespół tworzony przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych
  • Zampona en Trio - zespół z Argentyny, grających na fletni pana, piszczałkach, fletach oraz instrumentach perkusyjnych
  • Primuz - Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej w Łodzi z Łukaszem Błaszczykiem na czele

  • Joszko Broda - polski muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor

O koncercie:

Inspiracją dla artystów tworzących koncert stała się sama natura. W otoczeniu górskich szczytów, zieleni lasów i łąk powstało wiele pieśni i utworów, zrodził się zatem pomysł zebrania tych wyjątkowych klimatów muzycznych. Koncert plenerowy w otoczeniu przyrody może nadać wyjątkowe brzmienie utworom napisanym z myślą o górach, granym w górach i stąd się wywodzącym. Co ważne, w repertuarze artyści sięgają nie tylko do polskich utworów, ale również muzyki powstałej na styku folklorów Ukrainy, Słowacji, Węgier i Polski. Celem koncertu jest przybliżenie muzyki inspirowanej górami, odniesienie się do kultury m.in. łemkowskiej, pokazanie klimatu folk i etno, ale w wydaniu niecodziennym, wprowadzającym aranżacje nowoczesne, jazzowe i zaskakujące.

 

Pierwsza edycja koncertu, która nosiła nazwę „Koncert pod wieżą”, odbyła się 7 lipca 2018 roku i przyciągnęła na widownię prawie 600 słuchaczy.

O miejscu:

Koncert odbędzie się w miejscu, które na mapie kulturalnej Polski zajmuje ważną pozycję - w Krynicy-Zdroju. Od ponad 50 lat miasto rozbrzmiewa dźwiękami Festiwalu Jana Kiepury, wybitnego śpiewaka. Tutaj tworzyli swoją muzykę także Łemkowie, którzy zakochali się w polskich górach i postanowili się tutaj osiedlić.

 

Sam koncert odbędzie się w górnej części ośrodka Słotwiny Arena, w otoczeniu lasu i górskiego krajobrazu. Nad szczytem góruje wieża widokowa, do której prowadzi drewniana ścieżka o kilometrowej długości umieszczona w koronach drzew.

 

Lato, góry i muzyka. Serdecznie zapraszamy! Koncert pod Wieżą Krynia-Zdrój bilety już dostępne!

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dźwięki Gór - Koncert pod Wieżą w Krynicy-Zdroju
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/