Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasarzeszowskie-juwenalia
Home Koncerty Inne Koncert La Chana - królowa flamenco

Koncert La Chana - królowa flamenco

Organizator: ARTE FLAMENCO

Koncert La Chana - królowa flamenco O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert z udziałem niezwykle charyzmatycznej artystki La Chana, który odbędzie się w piątek 31 stycznia 2020 godz. 19.00 w Sali Impartu we Wrocławiu. La Chana bilety już dostępne.

O La Chana

Wielbicielami talentu artystki byli: Salvador Dalí, Maja Plisiecka, Michaił Barysznikow i Peter Sellers, który namówił ją do występu w komedii "Bobo" w 1967 roku - jej brawurowy taniec wykonany w tym filmie wciąż wzbudza zachwyt. Antonia Santiago Amador – La Chana Występuje siedząc na krześle. Jej taniec, to czysta improwizacja, bo tylko w ten sposób, jak sama twierdzi - przekaz może być prawdziwy.

 

Posiada niezwykłą energię i szybkość stepowania. Przełamując tym wszelkie stereotypy myślenia o ograniczeniach wieku i cielesności. Jej ponowny powrót odbił się wielkim echem w świecie flamenco. Triumfuje na scenach najlepszych teatrów w Europie, w USA i w Japonii. Wrocławski koncert jest jedyny w Polsce i stanowi początkiem jej światowej trasy koncertowej, która zakończy się w Nowym Jorku.

 

Historia życia tak znakomitej gwiazdy lat 70 –tych została uwieńczona w dokumentalnym filmie pt. „ La Chana- królowa flamenco” emitowany jest przez TVP Kultura. Film ten będzie można zobaczyć jako jedno z wielu zdarzeń towarzyszących koncertowi. Wraz z artystką wystąpią dwaj znakomici śpiewacy z Andaluzji, gitarzysta i tancerz.

Organizator zaprasza na imprezy towarzyszące

  • Zabawa taneczna pt.” Fiesta flamenco” po koncercie
  • Weekendowe warsztaty tańca, śpiewu i gry na gitarze flamenco
  • Wystawa fotografii flamenco

 

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też