Jacek Wójcicki & Kamila Klimczak | „Od La Scali do Piwnicy pod Baranami"

BILETY
O wydarzeniu
Wyjątkowe spotkanie piosenki aktorskiej, kabaretu i muzycznej finezji. Jacek Wójcicki i Kamila Klimczak zapraszają w podróż przez repertuar pełen kontrastów, humoru i wzruszeń. To koncert z klasą, temperamentem i sercem - od La Scali po Piwnicę pod Baranami. Prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i teatru. Wydarzenie w ramach cyklu Nie Teatr Na Innej Scenie. Bilety na koncert Jacka Wójcickiego & Kamili Klimczak już dostępne.
Jacek Wójcicki & Kamila Klimczak koncerty
„Od La Scali do Piwnicy pod Baranami” to koncert, który z wdziękiem i humorem łączy elegancję operowych sal z niepowtarzalnym duchem krakowskiego kabaretu literackiego.
Jacek Wójcicki - artysta o charakterystycznej tenorowej barwie głosu, aktor i mistrz scenicznych kontrastów - poprowadzi publiczność przez repertuar, w którym liryzm spotyka się z groteską, a wzruszenie z błyskotliwym żartem. Od lat zachwyca publiczność w Polsce i za granicą, a legenda Piwnicy pod Baranami na zawsze wpisała się w jego artystyczną tożsamość. Każdy jego koncert to barwne, pełne temperamentu widowisko, w którym śmiech i refleksja idą ramię w ramię.
Towarzyszyć mu będzie Kamila Klimczak - wybitna aktorka i wokalistka, artystka Piwnicy pod Baranami, związana z Teatrem Bagatela w Krakowie, laureatka licznych nagród aktorskich i wokalnych. Jej sceniczna ekspresja, muzykalność i aktorska precyzja sprawiają, że każda piosenka staje się małą teatralną opowieścią. Klimczak z równą swobodą porusza się w repertuarze kabaretowym, lirycznym i musicalowym, zachwycając naturalnością i emocjonalną prawdą.
Całość dopełni znakomity zespół muzyczny:
Konrad Mastyło – fortepian
Michał Chytrzyński – skrzypce
Michał Braszak – bas
W programie wieczoru znajdą się zarówno poruszające duety, piosenki aktorskie, utwory kabaretowe, jak i muzyczne perły inspirowane kulturami świata. Usłyszymy m.in. „Niepewność”, „Groszki i róże”, „Zimny drań”, „Dni, których nie znamy”, „Historia de un amor”, „Skrzypek na dachu” oraz utwory z tradycji Piwnicy pod Baranami i perełki pełne inteligentnego humoru.
To wieczór dla tych, którzy kochają piosenkę z duszą, teatr w pigułce i koncerty, po których wychodzi się z uśmiechem i lekkim wzruszeniem. Spotkanie z artystami, którzy nie tylko śpiewają, ale pięknie opowiadają historie.
Jacek Wójcicki - od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!
Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.
Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza.
Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.
Kamila Klimczak - aktorka Teatru Bagatela w Krakowie. Współpracowała również z Teatrem STU, Teatrem Barakah, Teatrem Komedia i Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem im. St. Jaracza i Teatrem Muzycznym w Łodzi, a także Teatrem Rampa w Warszawie. Artystka legendarnej krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, z którą koncertowała m.in. w USA, Kanadzie, Europie, a także w wielu miastach i miasteczkach w całej Polsce. W zespole maestro Leopolda Kozłowskiego - "Ostatniego Klezmera Galicji” śpiewała tradycyjne pieśni żydowskie w języku hebrajskim i jidysz, a także zupełnie nowe napisane do słów i tłumaczeń Jacka Cygana, z którym współpracuje również przy jego dwóch projektach koncertowych "Życie jest piosenką" i "Odnawiam dusze". Występowała z Grupą Rafała Kmity i Kabaretem Moralnego Niepokoju. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), studiowała również na Wydziale Zaocznym Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka P.S.M. I Stopnia w Łodzi w klasie fortepianu.
Laureatka licznych nagród wokalnych i aktorskich. m. in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagród Specjalnych: Ambasady Francuskiej i Towarzystwa Przyjaźni Polsko -Francuskiej; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter w Brnie w Czechach; Nagrody Publiczności za najbardziej "elektryzującą" rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; I Nagrody na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej "O.B.O.R.A."(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie) w Poznaniu. W 2018 r. w rodzimym Teatrze Bagatela odbył się Festiwal Sztuki Aktorskiej, którego była bohaterką, podsumowujący jej dotychczasowy dorobek aktorski (ponad40 ról). Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia i Radiem Kraków. Nagrała płytę "Rysy na życiorysie" (wyd. MTJ) będącą zapisem jej spektaklu-recitalu z Piwnicy pod Baranami. Stypendystka programu #kulturawsieci Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi i Brązowym Medalem "Zasłużona Kulturze Gloria Artis".
Spektakl odbędzie się w ramach cyklu Nie Teatru "Na Innej Scenie" - to cykl wydarzeń, które z różnych powodów nie mogą odbyć się na scenie w „domu” Nie Teatru przy Sienkiewicza 4. Dlatego też, aby umożliwić realizację tych wyjątkowych projektów, konieczne jest przeniesienie ich na inną, większą scenę. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się szeroką gamą wydarzeń artystycznych, które w innym przypadku mogłyby pozostać niedostępne. Koncert odbędzie się w auli im. Janusza Korczaka – przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku.
Artyści
Lokalizacja
Podobne wydarzenia
Bilety na Inne: Miuosh x Zespół Śląsk “Pieśni Współczesne Antologia” już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Miuosh x Zespół Śląsk “Pieśni Współczesne Antologia” (Katowice) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Czerwone Gitary - Diamentowa Trasa 60-lecia już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Czerwone Gitary - Diamentowa Trasa 60-lecia (Czersk, Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Golub-Dobrzyń, Końskie, Jelenia Góra, Kraków, Kutno, Płock, Łódź, Legnica, Kwidzyn, Puławy, Opole, Lubliniec, Szczecin, Sokołów Podlaski, Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Toruń, Tuchola, Rzeszów, Poznań, Starachowice, Wrocław, Wolbrom, Zambrów, Żary) - kup bilety już teraz!
Czerwone Gitary - Diamentowa Trasa 60-lecia
27.03.2026-08.03.2027
Białystok, Bielsko-Biała, Czersk i inne
Bilety na Inne: Fun Lovin' Criminals już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Fun Lovin' Criminals (Warszawa, Kraków) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: vgtbl.pl: POLSKA GUROM TOUR już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ vgtbl.pl: POLSKA GUROM TOUR (Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Warszawa, Wrocław) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Andrzejkowa Śląska Gala z Humorem 2026 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Andrzejkowa Śląska Gala z Humorem 2026 (Zabrze) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: SMKKPM - Trasa Romantycy i Frajerzy 2024 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ SMKKPM - Trasa Romantycy i Frajerzy 2024 (Łódź) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Original Enigma Voices już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Original Enigma Voices (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Original Enigma Voices
Kraków, Warszawa
Bilety na Inne: Pekao Mastercard Przedsprzedaż już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Pekao Mastercard Przedsprzedaż () - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Muzyczny Bukiet dla Pań ,, Brunetki , Blondynki ... '' już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Muzyczny Bukiet dla Pań ,, Brunetki , Blondynki ... '' (Lublin, Leszno, Piła, Poznań, Rzeszów, Pruszków) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Mazolewski / Dorociński. Witkacy. Kompozycje Astronomiczne już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Mazolewski / Dorociński. Witkacy. Kompozycje Astronomiczne (Wrocław, Gdańsk) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Kordian już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Kordian (Przytkowice) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Michelle Gurevich już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Michelle Gurevich (Kraków, Poznań) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Teatr Smaku - Wieczór Amerykański już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Teatr Smaku - Wieczór Amerykański (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Kirtan już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Kirtan (Wrocław) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Thorgal - Pieśń Przeznaczenia już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Thorgal - Pieśń Przeznaczenia (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: French Police już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ French Police (Poznań) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: ShataQS - Finał trasy Wracam już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ ShataQS - Finał trasy Wracam (Łódź, Wrocław, Gdańsk, Zabrze) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Muzyka na 28. piętrze: od Bacha do Daft Punk już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Muzyka na 28. piętrze: od Bacha do Daft Punk (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: Sound Bath przy świecach już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Sound Bath przy świecach (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Inne: On Mocą 2026 - koncert uwielbienia już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ On Mocą 2026 - koncert uwielbienia (Gdańsk/Sopot) - kup bilety już teraz!
Inne wydarzenia organizatora
Zobacz wszystkieBilety na Inne: Radek Bielecki - „To musi nam się udać” już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Radek Bielecki - „To musi nam się udać” (Białystok) - kup bilety już teraz!


