Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

szymonmówi

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA

szymonmówiO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert szymonmówi do Krakowa. szymonmówi bilety na koncerty już dostępne

szymonmówi koncerty 2022

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny.... szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu. 

 

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa, katastrofa klimatyczna  czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe.

 

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. Coś się zepsuło;. Płyta która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj" wydana jesienią 2001 roku.  

 

Skład zespołu

  • Szymon Żuławski - wokal, gitara
  • Katarzyna Łopata - wokal
  • Marcin Bocian - bas
  • Jarosław Kasprzak - gitara
  • Jacek Wieczorkowski - perkusja

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też