Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Peter Bence

Organizator: FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.

Peter BenceO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Peter Bence w Krakowie! Zapraszamy na koncert do ICE Kraków Congress Centre już 18 października. Peter Bence to światowa sensacja fortepianowa, kompozytor i producent muzyczny, który został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako "Najszybszy pianista". W ciągu ostatnich 5 lat zdobył ogromną popularność w Internecie dzięki swoim aranżacjom fortepianowym, gromadząc ponad 1,2 miliarda wyświetleń wideo i liczną grupę fanów na YouTube i Facebooku. Często nazywany jest muzykiem, który nie tylko rewolucjonizuje sposób grania na pianinie, ale również wpływa na nowe pokolenia pianistów i muzyków. Bilety już w sprzedaży.

Peter Bence koncert w Krakowie

Bence osiągnął spektakularny sukces dzięki swojemu nowatorskiemu, perkusyjnemu i ekspresywnemu stylowi gry, który zaciera granice między muzyką klasyczną a popularną. Wznosi grę na fortepianie na zupełnie nowy poziom, przekształcając instrument w pełną orkiestrę, która inspiruje zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia muzyków i miłośników muzyki z całego świata.

Po ukończeniu nauki w zakresie fortepianu klasycznego i kompozycji kontynuował swoje studia jako stypendysta Berklee College of Music w Bostonie, Massachusetts, gdzie zdobył specjalizację w zakresie komponowania muzyki filmowej i gry na fortepianie. W styczniu 2012 roku ustanowił Światowy Rekord Guinnessa za "najwięcej uderzeń w klawisze fortepianu w ciągu jednej minuty", wykonując 765 uderzeń. Peter zaczął publikować filmy na YouTube podczas nauki w Berklee, a w 2015 roku jego aranżacja utworu Michaela Jacksona "Bad" szybko przyniosła mu sławę, zdobywając 10 milionów wyświetleń w zaledwie kilka dni, stając się ogromnym wirtualnym przebojem.

Obecnie jego łączna liczba wyświetleń na YouTube i Facebooku wynosi ponad 950 milionów. W ciągu ostatnich czterech lat występował na wyprzedanych koncertach w ponad 40 krajach, m.in. w Sydney Opera House, Lotte Concert Hall w Seulu, Stadthalle w Wiedniu czy Victoria Hall w Genewie. W 2017 roku otworzył BBC Proms In The Park 2017 w Hyde Parku w Londynie dla 50 000 widzów.

W 2020 roku jego album "The Awesome Piano", wydany przez wytwórnię Steinway & Sons, zadebiutował na pierwszym miejscu listy iTunes w wielu krajach i na 11. miejscu na liście Billboard (na świecie).

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też