Alec Benjamin: (Un)commentary Tour

Alec Benjamin: (Un)commentary Tour

SPRAWDŹ BILETY

Alec Benjamin w Polsce! Młody muzyk wystąpi 14 lipca w warszawskiej Stodole w ramach trasy (Un)commentary Tour. Alec Benjamin bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Muzyka Aleca Benjamina

Wokalista i autor piosenek Alec Benjamin wydaje kolejny album (Un)commentary. Powstał on w wyniku nieustannego kwestionowania otaczającego świata: presji i rozczarowania dorosłością, poniżenia związanego z uzależnieniem od mediów społecznościowych, odczuwania egzystencjalnego niepokoju i innych niezliczonych przejawów tego, co nazywa on „naturą ludzką”. Inspirując się kultowymi popowymi wykonawcami, jak Paul Simon, 27-letni artysta przekształca swoje obserwacje w chwytliwe i szczere piosenki, które na długo pozostają w pamięci słuchaczy. Szczególnie wyraźnym przykładem tego talentu są hity, takie jak na przykład podwójna platyna singla “Let Me Down Slowly.” Okrzyknięty przez tygodnik Time „popowym bardem nowego pokolenia”, Benjamin udowadnia, że ma rzadki dar tworzenia emocjonalnie szczerej muzyki, która skłania do głębszych przemyśleń.


Benjamin mówi: „moi ulubieni twórcy tekstów piosenek to ci, którzy pokazują swoje spojrzenie na aktualne wydarzenia w sposób zróżnicowany i unikalny, a jednocześnie nikogo nie wykluczają”. Na liście jego inspiracji znajdują się takie postaci jak Bob Dylan czy Leonard Cohen. „Ich piosenki zawsze dawały mi do myślenia, a moją życiową misją jest tworzenie muzyki w taki sam sposób”.

 

W ostatnich latach mogliśmy zobaczyć jak świetnie sprawdza się to podejście i jak Benjamin potrafi porywać tłumy. Genialnym przykładem są niezwykle widowiskowe koncerty - wydarzenia buzujące energią, podczas których fani wykrzykują praktycznie, każde słowo piosenki razem z nim, tworząc imprezową atmosferę. Jak dotąd, wszystkie bilety na koncerty podczas jego trasy wyprzedawały się na pniu, a na scenie występował z takimi gwiazdami, jak min. John Meyer. Chociaż zyskał wielką popularność w świecie popu i koncertował z takimi gwiazdami jak Camila Cabello, a Alessia Cara nagrała z nim remix “Let Me Down Slowly”, który znalazł się na liście Billboard Hot 100. Muzyka Benjamina wybiega daleko poza ramy popu. Artysta podkreśla: „podczas tworzenia muzyki często mam do czynienia z przelotną modą, która nie wytrzymuje próby czasu, a ja chcę tworzyć piosenki, które wciąż będą aktualne, kiedy umrę”. Zgodnie z jego niechęcią do sztuczności, (Un)commentary to subtelne, a zarazem niezwykle szczegółowe dźwięki podkreślające wnikliwe teksty i wpadające w ucho melodie. Stworzone we współpracy z producentami/twórcami tekstów takimi jak Nolan Lambroza (Carly Rae Jepsen, Kehlani) i Sam Roman (X Ambassadors, Lewis Capaldi), album buduje również silne napięcie między niewysłowionym słodkim głosem Benjamina, a ostrością pisanych przez niego piosenek.

 

„Uważam, że moje pokolenie bardzo krytycznie patrzy na to, co dzieje się obecnie w naszym kraju i na świecie”, mówi Benjamin o głównym przesłaniu (Un)commentary. „Pytanie brzmi: zamierzamy się unicestwić czy może, zostawić to miejsce w lepszym stanie, niż je zastaliśmy? Wszyscy mamy wybór, ale co zrobimy?”

 

Benjamin komponuje swoje teksty z bezkompromisową przejrzystością, ale nigdy nie popada w cynizm, wkłada w każdą piosenkę niepohamowaną nadzieję. Na przykład „Older” to smutne przemyślenia o lęku przed starzeniem się, przełamane żywiołową pracą wokalną artysty. „Myślę, że jednym z powodów, dla których zostałem autorem piosenek, jest chęć uniknięcia odpowiedzialności stereotypowego dorosłego życia” – mówi Benjamin o „Older”, którego współtwórcami są Charlie Puth, Ryan Tedder z OneRepublic i Zach Skelton (Paul McCartney, Ben Platt). „«Older»” jest o tym, że nawet jeśli możesz uniknąć niektórych z tych obowiązków, nie można zrzucić z siebie całej odpowiedzialności – osiągasz pewne kamienie milowe i zdajesz sobie sprawę, że masz już za sobą cały rozdział swojego życia.”

 

W swojej intymnej eksploracji ludzkiego doświadczenia, (Un)commentary oferuje również piosenki takie jak „Shadow of Mine”, nastrojowy i hipnotyzujący kawałek, który mówi o bezsensie walki ze swoimi demonami. „Ta piosenka powstała na bazie czegoś, co moja mama zawsze mi powtarzała: «Gdziekolwiek pójdę, tam jestem»”, mówi Benjamin. „Często myślisz, że twoje problemy są wytworem twojego otoczenia, podczas gdy w rzeczywistości istnieją one w tobie. To naprawdę wyszło na jaw podczas pandemii, kiedy ja i moi przyjaciele przechodziliśmy przez pewne trudności i obwinialiśmy o nie utknięcie w miejscu – ale potem, kiedy próbowaliśmy udać się gdzie indziej, wszystkie nasze problemy po prostu podążały za nami. W „Deniro” Benjamin przedstawia z przymrużeniem oka, ale całkowicie szczere studium zawiści i samoakceptacji, deklarując, że ma zamiar zostać „bohaterem zer”. „Kiedy po raz pierwszy zacząłem tworzyć muzykę, po cichu gardziłem ludźmi, którzy już odnieśli sukces”, mówi. „Deniro” opowiada o tym, jak nie możesz wybrać rozdania, które otrzymasz – ale i tak musisz je rozegrać, ponieważ to życie jest jedyną szansą, jaką masz”. Tymczasem „Nuance” to jeden z najbardziej pomysłowych i poruszających momentów w (Un)commentary, słodko-gorzkie ubolewanie nad utratą ciekawości, która często towarzyszy dorastaniu. „Kiedy jesteś młodszy, masz znacznie większą swobodę zadawania pytań i odkrywania wszystkiego wokół siebie” – mówi Benjamin. „Ale potem, gdy ludzie dorastają, są tak zajęci pracą, dziećmi i innymi problemami, że po prostu łatwiej jest uogólniać i nie zagłębiać się w szczegóły. Chciałem napisać piosenkę, która uosabia ideę niuansów i mówi o tym, jak ich utrata zmienia sposób, w jaki interpretujemy świat”.

 

W innym miejscu w (Un)commentary, Benjamin przygląda się kwestiom, które na szerszą skalę wpływają na naszą kulturę. Mamy szybki utwór napędzany kinetyczną ręczną perkusją i kaskadową grą gitary, „Hipocrite” daje upust swojej frustracji w stosunku do ludzi, którzy „chodzili do luksusowych szkół, ale jedyne, czego się nauczyli, to mówić”. „Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych modne stało się mówienie o tym, co wszyscy powinni robić i jak powinni żyć” – mówi Benjamin. „Problem polega na tym, że nikt nie pokazuje momentów, w których nie udaje mu się zrobić tego o czym głosi – naprawdę często łatwiej powiedzieć, niż zrobić”.

 

Z piosenki na piosenkę na (Un)commentary, Benjamin pokazuje, że potrafi wydobywać ogromne uczucia z najbardziej zawiłych szczegółów - umiejętność godna artysty, którego najwcześniejszym aspiracją było zainspirowanie dzieci w wieku licealnym do obsesyjnego pisania jego tekstów w swoich zeszytach. Wychowany głównie w Phoenix, po raz pierwszy zdał sobie sprawę z transformacyjnego potencjału pisania piosenek, studiując „Cat's in the Cradle” Harry'ego Chapina na obozie letnim w wieku 12 lat. „Czytałem słowa ze śpiewnika i pomyślałem: „Ta piosenka to jest naprawdę głęboki komentarz na temat dynamiki ojca i syna oraz tego, jak to się rozgrywa”, co skłoniło mnie do ponownego rozważenia mojej relacji z własnym tatą” — wspomina. W ciągu kilku lat nauczył się grać na gitarze i wkrótce zaczął podróżować do Los Angeles i Wielkiej Brytanii na sesje pisania piosenek – zwrot wydarzeń, który doprowadził do zawarcia pierwszego kontraktu płytowego, gdy był jeszcze nastolatkiem. Po rozwiązaniu tamtej umowy, Benjamin zaczął grać koncerty DIY na parkingach przed koncertami Shawna Mendesa i Troye Sivan, drastycznie powiększając swoją liczbę fanów i podpisując kontrakt z Atlantic Records na początku 2018 roku. Certyfikowany mixtape, który zawiera „Let Me Down Slowly” wraz z hitami, takimi jak „Water Fountain” (piosenka chwalona przez m.in. głównego krytyka muzyki popularnej „New York Timesa”, Jona Parelesa). Wydany w maju 2020 roku jego pełnometrażowy debiut „These Two Windows” umocnił jego reputację jako bardzo oryginalnego autora piosenek, a Billboard stwierdził, że Benjaminowi „udaje się wyróżnić dzięki temu, że jego teksty brzmią jak rozmowa od serca do serca – prawie tak jakbyś siedział z nim w salonie o 3:00 nad ranem po nocy spędzonej poza domem, a on wylewa na ciebie swoją duszę.”

 

Benjamin, prawdziwie niespokojny, kreatywny umysł, podjął się ostatnio monumentalnego zadania ponownego nagrania wszystkich (Un)commentary w języku chińskim. „Zacząłem uczyć się chińskiego w szóstej klasie, a tłumaczenie moich piosenek to coś, co zawsze chciałem robić – to po prostu sposób na dotarcie do większej liczby osób” – mówi. I w duchu budowania więzi, Benjamin ma nadzieję, że (Un)commentary może dać innym poczucie solidarności w chaotycznych czasach i być może zainspiruje ich do bardziej rozważnego życia. „Pod koniec dnia tak naprawdę nie wiem zbyt wiele— wiem tylko, że dobrze jest zadawać pytania” — mówi. „Dobrze jest zastanowić się i powiedzieć sobie: „Czy to w porządku? Czy to właśnie powinienem robić?”. Mam nadzieję, że ludzie zwrócą uwagę na pytania, które zadaję na tym albumie, i może przestaną patrzeć w głąb siebie i zadawać także sobie pytania.

Alec Benjamin bilety

Partner Imprezy zastrzega sobie prawo do anulowania bez uprzedniego powiadomienia biletów zakupionych w liczbie wyższej niż dopuszczalna, gdy zostanie przekroczony:

  • Limit na jedno gospodarstwo domowe (a także limit na adres korespondencyjny)

  • Limit na jedną kartę kredytową,

  • Limit dla jednego Użytkownika.

Regulamin imprez dostępny TUTAJ

Organizatorem koncertu jest Live Nation Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Wyględowskiej 10/23, 02-654 Warszawa, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 216013, NIP 5213300869.

 

Możliwość uczestnictwa w imprezie może podlegać szczególnym warunkom w zależności od przepisów prawa, które będą obowiązywały w dniu jej organizacji. Każdy uczestnik zobowiązany jest na bieżąco śledzić aktualizacje dotyczące zasad uczestnictwa w wydarzeniach z publicznością.

 

Należy również mieć na uwadze fakt, iż organizator i/lub artyści mogą wprowadzać szczególne zasady uczestnictwa w imprezie, o których uczestnicy zostaną poinformowani przed datą wydarzenia. Nie zastosowanie się do określonych warunków uczestnictwa w imprezie może skutkować odmową wpuszczenia uczestnika na teren imprez.

 

Do takich warunków mogą należeć między innymi:

  • wymóg przedstawienia dowodu pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19;
  • wymóg przedstawienia dowodu na bycie ozdrowieńcem, który przeszedł chorobę COVID-19;
  • wymóg posiadania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-COV-2.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Alec Benjamin: (Un)commentary Tour
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Alec Benjamin: (Un)commentary Tour BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/