Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Klasyka Muzyka filmowa TRIBUTE TO ENNIO MORRICONE

TRIBUTE TO ENNIO MORRICONE

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

TRIBUTE TO ENNIO MORRICONEO wydarzeniu

O wydarzeniu

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert Tribute to Ennio Morricone w wykonaniu znakomitej żeńskiej orkiestry kameralnej Ensemble Le Muse z Włoch z gościnnym udziałem wybitnej włoskiej śpiewaczki Angeliki Depaoli. Koncert odbędzie się 28 listopada w Synagodze pod Białym Bocianem. Bilety na koncert już w sprzedaży.

Tribute to Ennio Morricone - informacje o koncercie

Wspaniałą muzykę ilustrować będą fragmenty filmów i zdjęcia wyświetlane na ekranie, a każdy utwór wzbogacony będzie o anegdoty, ciekawostki i informacje biograficzne z życia Ennio Morricone opowiadane przez dyrygenta Maestro Andrea Albertiniego

Zespół "Le Muse" pod batutą Maestro Andrei Albertiniego oddaje hołd Ennio Morricone grając jego starannie wyselekcjonowane utwory, które należą do tych najbardziej znanych.

Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 500 filmów, z których wiele weszło do historii światowego kina. W 2007 roku Ennio Morricone otrzymał nagrodę Academy Honorary Award za wkład w sztukę muzyki filmowej.

Najważniejszą nagrodę Oskara otrzymał w 2016 roku za ścieżkę dźwiękową dla filmu Quentina Tarantino "Nienawistna Ósemka". Do innych osiągnięć kompozytora należą trzy nagrody Grammy, trzy Złote Globy, sześć nagród BAFTA, dwie Europejskie Nagrody Filmowe oraz wiele innych. Podczas wrocławskiego koncertu usłyszymy między innymi muzykę z filmów: "Cinema Paradiso", "1900: Człowiek Legenda", "Za garść dolarów", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Dawno temu w Ameryce", "Za kilka dolarów więcej", "Dobry, zły i brzydki", "Misja", "Malena" oraz "Nienawistna Ósemka".

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też