Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Mulatu Astatke

02.11.2024 Warszawa

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

Mulatu AstatkeBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

MULATU ASTATKE
sobota
02.11.2024
20:00

MULATU ASTATKE

Warszawa, Palladium

O wydarzeniu

Ojciec Ethio-Jazzu, wybitny multiinstumentalista oraz kompozytor Mulatu Astatke wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk odwiedzi warszawski klub Palladium oraz poznańskie CK Zamek. Bilety na koncerty Mulatu Astatke już w sprzedaży.

Mulatu Astatke informacje

Mulatu Astatke to jedna z najwybitniejszych osobowości muzycznych rodem z Etiopii. Twórca Ethio-Jazzu, czyli mieszanki etoipskiej muzyki tradycyjnej z latin jazzem, w latach 60. studiował na uczelniach muzycznych w Londynie, Bostonie i Nowym Jorku i w tym czasie opracowywał swój unikalny styl, który doszlifował w następnej dekadzie m.in. przez współpracę z takimi artystami jak Mahmoud Ahmed czy Duke Ellington.

Ponowne zainteresowanie swoją twórczością, tak naprawdę największe w swojej karierze, Astatke zdobył przy okazji wydanego w 1998 albumu “Éthiopiques Volume 4: Ethio Jazz & Musique Instrumentale, 1969–1974”. Niedługo potem twórczość Etiopczyka została wykorzystana przez Jima Jarmuscha “Broken Flowers”, a jego kompozycje samplowali Kanye West, Nas, Damian Marley, Cut Chemist, Quantic, Madlib, Oddisee czy Knaan. 

W listopadzie Mulatu Astatke, który na koncertach swoim zespołem dowodzi zwykle zza wibrafonu i bębnów conga, powróci do Polski na dwa wyjątkowe koncerty i naładuje nas pozytywną, taneczną energią!

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też