Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska
Home Koncerty Jazz i Blues Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band

15.04.2024 Poznań

Organizator: WIKART MAŁGORZATA WNUK

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski BandBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band
poniedziałek
15.04.2024
19:00

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band

Poznań, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

O wydarzeniu

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band w poznańskiej Auli Adama Mickiewicza już 15 kwietnia! Zapraszamy Państwa na niezwykły koncert dwojga wspaniałych artystów: Urszuli Dudziak i Grzecha Piotrowskiego, kompozytora, producenta, saksofonisty, który zdobył uznanie publiczności i krytyków muzycznych zarówno w Polsce jak i poza jej zagranicami. Jest twórcą globalnego projektu - World Orchestra Grzech Piotrowski, liderem Alchemik Big Band i wielu innych projektów, a także producentem i dyrektorem wielu festiwali muzycznych. Program koncertu składa się z największych przebojów artystki oraz utworów napisanych dla niej w ostatnich latach, a także z kilku instrumentalnych kompozycji Grzecha Piotrowskiego. Koncert jest pełen rytmu i pozytywnej energii. Bilety już w sprzedaży.

Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band

Urszula Dudziak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Jest prekursorką i propagatorką innowacyjnego potraktowania głosu z użyciem elektroniki. Przez wiele lat mieszkała a w Nowym Jorku gdzie nagrała dziesiątki płyt z Michałem Urbaniakiem dla takich firm płytowych jak: Colubia Records, Atlantic Records, Arista Records. Występowała lub nagrywała płyty z takimi artystami jak: Nina Simone, Dee Dee Bridgewewater, Bobby McFerrin, Sting, Gil Evans, Michael Brecker, Herbie Hancock, Archie Shepp.

Występowała przez dwa sezony w musicalu świątecznym "Bending Towards the Light" w Nowym Jorku u boku m.in. Lionela Hamptona, Clarka Terry'ego czy Dave Brubecka. Projekt miał premierę w znanej sali koncertowej w Lincoln Center: Avery Fisher Hall. Płyta nagrana w duecie z Adamem Makowiczem " Newborn Light" i wydana przez Columbię Records. Z Michałem Urbaniakiem jest współautorką światowego przeboju muzycznego "Papaya", który wykonuje brawurowo z niespotykaną, oryginalną techniką wokalną podczas koncertów. Otrzymała nagrodę od prestiżowej amerykańskiej instytucji artystycznej National Endowewent of Arts. Wystąpiła na festiwalu dedykowanym Theloniusowi Monkowi w Kennedy Center w Waszyngtonie, który został zarejestrowany i wielokrotnie prezentowany w amerykańskiej telewizji na kanale HBO. Jest bardzo aktywną i twórczą artystką, autorką dwóch książek "Wyśpiewam wam wszystko" i " Wyśpiewam wam więcej". Aktualnie pracuje nad kolejną.

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też