Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues Historia Jazzu na żywo

Historia Jazzu na żywo

Organizator: Stowarzyszenie Klub Rotary Warszawa Żoliborz

Historia Jazzu na żywoO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Historia Jazzu na żywo - już 26 października będziemy mieli okazję wyruszyć w niesamowitą muzyczną podróż. A to wszystko w Jazz Club Akwarium w Warszawie. Bilety na Historię Jazzu już dostępne!

Koncert Historia Jazzu na żywo powstał we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, Wydziałem Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina,Klubem Rotary Warszawa – Żoliborz oraz klubem Jazz Club Akwarium.

Podczas koncertu, usłyszymy kilkanaście kompozycji, które ukażą historię jazzu w pigułce. Od wczesnych lat 20tych XX w., poprzez swing, be-bop, cool, free jazz, fusion i współczesne. Imprezę poprowadzi wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego - Michał Sołtan.

Soliści z klas – wokalistyki jazzowej, gitary, saksofonu, fortepianu, kontrabasu, trąbki, perkusji, puzonu i innych zaprezentują kompozycje m.in. Louis'a Armstrong'a, Charlie'go Parkera, Herbie'go Hancocka, John'a Coltrane'a, Miles'a Davis'a oraz własne.

Po dwóch blokach po 45 minut, zapraszamy na jam session.

Koncert Historia Jazzu to pierwsze z planowanych wydarzeń, które mają mieć na celu zbiórkę środków na realizację kampanii uświadamiającej o zagrożeniach wynikających z picia alkoholu przez kobiety w ciąży.
W trakcie koncertu obejrzeć będzie można projekty plakatów do planowanej kampanii przeciwko FASD, opracowanych przez artystę grafika, Pawła Sadaj.

Wśród gości znajdą się osoby publiczne, oraz działacze i specjaliści z zakresu  walki z alkoholizmem, miedzy innymi z PARPA - Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która merytorycznie wspiera inicjatywę.

Program koncertu Historia Jazzu na żywo:

20.00 – start koncertu

10-12 kompozycji, które ukażą historię jazzu w pigułce. Od wczesnych lat 20tych XX w, poprzez swing, be-bop, cool, free jazz, fusion i współczesne. Usłyszymy kompozycje m.in. Louis'a Armstronga, Charlie'go Parkera, Herbie'go Hancocka, John'a Coltrane'a, oraz własne. Koncert potrwa około 1,5 h w dwóch częściach po 45 min.

Około 21.45

dla tych którym nie dość będzie muzycznej uczty Jam Session, które przyciągnie muzyków spoza koncertu, starszyzna zagra z młodzieżą. Gramy do 00.00, a kto wie, czy nie dłużej…

Fundusze ze sprzedaży biletów przekazane zostaną na realizacje kampanii edukacyjnej przeciwko FASD w przestrzeni miejskiej - na nośnikach outdoorowych w największych miastach, a jeśli środki pozwolą to w całej Polsce.

 

Opiekę artystyczną zapewni wykładowca unikalnego Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina, kontrabasista, kompozytor i aranżer - Piotr Rodowicz oraz Michał Sołtan.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też