Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskarzeszowskie-juwenaliaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

Błoto x J Dilla

Organizator: MORE MUSIC AGENCY

Błoto x J DillaO wydarzeniu

O wydarzeniu

BŁOTO x J DILLA w Katowicach! Zapraszamy 15 lutego do klubu Hipnoza. Bilety już w sprzedaży.

Błoto x J Dilla

Muzyczny hołd dla jednego z najważniejszych artystów muzyki miejskiej! J Dilla odcisnął niezatarte piętno na muzyce hiphop, soul i r’n’b, a pośrednio także na innych gatunkach. Niestety przedwczesna śmierć zabrała mistrza rozbujanych, pełnych duszy, kosmicznych bitów.

Luty to miesiąc J Dilla, bo wtedy przypada rocznica jego urodzin (7 lutego) oraz rocznica śmierci (10 lutego). Choć James Yancey odszedł 16 lat temu, to jego muzyka jest wciąż żywym źródłem inspiracji i emocji dla kolejnych muzyków.

Na dźwiękowe wspomnienie mistrza z Detroit ponownie zdecydował się zespół Błoto. To młoda polska grupa jazzowa, o której głośno od paru lat. Już w czwartek 15 lutego w kwartecie dokona reinterpretacji utworów mistrza i złoży mu muzyczny hołd.

BŁOTO

Skład tworzony przez utytułowanych członków EABS, który narodził się w trakcie przerwy między występami latem 2018 roku. Tworzą go Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe, syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy, perkusjonalia). Zespół opublikował w krótkim czasie trzy albumy pełnokrwistego jazzu, inspirowanego w równym stopniu hiphopem z lat 90. co troską o dbałość naszej planety i społecznym gniewem. To muzyka radykalna, brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. Oddaje klimat czasów w których powstawała - niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa.

● Błoto (live):

● Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe, syntezatory)

● Paweł Stachowiak (bas)

● Marcin Rak (perkusja)

● Olaf Węgier (saksofon tenorowy)

● czwartek 15.02.2023 Hipnoza, Katowice

● Start 20:00

Podobne wydarzenia

Zobacz też