Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Alina Pash

29.03.2023 Klub Hydrozagadka

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

od 65,00 zł
BiletyOpisMiejsce

BILETY

środa
29.03.2023
21:00

Alina Pash

Warszawa, Klub Hydrozagadka

Opis

Urban folk Aliny Pash zabrzmi wiosną w Warszawie! W twórczości ukraińskiej artystki Aliny Pash odzwierciedlają się dwa najbliższe jej światy: zakarpacka wieś Busztyno oraz miasto Kijów, pogodzone poprzez skrzyżowanie brzmień hip-hop/R&B z ludowymi melodiami i karpackim folklorem. Jej pierwszy klubowy polski koncert odbędzie się już 29 marca 2023 roku w Hydrozagadce w Warszawie. Alina Pash bilety na koncert już w sprzedaży.

Alina Pash informacje

Alina Pash określa siebie jako kompletną “bitangę” (chuligankę) i taki też tytuł nosi jej debiutancki singiel, który wraz z ekscentrycznym teledyskiem wywołał spore zamieszanie na ukraińskim rynku. W 2019 roku ukazał się pierwszy album Aliny “Pintea:Gory” (dedykowany jej rodzinnej wsi), a zaraz po nim nadeszła jego druga część “Pintea:Misto” (poświęcona Kijowowi). Po licznych nagrodach, nominacjach i występach na światowych festiwalach nie zwolniła tempa i zaprezentowała 2 EP-ki oraz album ,,Rozmova” (2021). Na najnowszych nagraniach brawurowo zderza ona swoje autorskie wizje różnych, często bardzo odmiennych gatunków muzyki rozrywkowej. 

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, Alina Pash aktywnie wspiera swoją ojczyznę poprzez działalność charytatywną. Wydała też piosenkę “Nebratski narodi”, w której rozprawia się z wykorzystywanym przez rosyjską propagandę mitem jakoby Rosjanie i Ukraińcy byli jednym narodem.

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn