XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

Zapraszamy na XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu! Koncerty będą odbywać się w siedzibie Sinfonii Varsovia. XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu bilety już w sprzedaży.

XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu program 

Program festiwalu jest dostępny TUTAJ

 

W skład Festiwalu wchodzi:

  • koncerty orkiestrowe i kameralne oraz inne wydarzenia muzyczne
  • poranki familijne z Bazylkiem
  • warsztaty ruchowe i muzyczne

Festiwal Sinfonia Varsovia bilety

Każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany zapoznać się z regulaminem.

 

  • Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom powyżej 60. roku życia, osobom z niepełnosprawnościami wraz z asystentem, oraz obywatelom Ukrainy bez względu na wiek.

Słuchacz może skorzystać z Jednorazowego Kodu Rabatowego upoważniającego do zakupu kolejnego biletu wstępu z 10% zniżką. Nabywca po dokonaniu zakupu biletu wstępu otrzyma Jednorazowy Kod Rabatowy do wykorzystania na kolejny zakup biletu wstępu.

 

Ponadto, poza ww. biletami wstępu występują poniższe bilety wstępu:

 

Bilet wstępu rodzinny na Poranki Familijne z Bazylkiem, cena 80 zł. Bilet uprawnia do wejścia na jeden Poranek Familijny maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci

O festiwalu 

Tegoroczna, XXII edycja Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu im. Franciszka Wybrańczyka będzie koncentrować się na temacie ruchu. Powodów do podjęcia tego wątku rzeczywistość dostarczała i dostarcza bez liku. Ruch zatem jako odpowiedź na bezruch pandemii. Ruch ciała jako remedium dla psychiki i dla samego ciała. Możliwość ruchu w przestrzeni – wolność przemieszczania się. Stały i zmienny rytm życia – wolność zatrzymania się i podjęcia ruchu na nowo. 

 

Elementy tego myślenia obecne są w programie festiwalu. Rozpoznać je można w stylizowanych formach tanecznych i muzyce baletowej (Debussy i Ravel, koncert 7.06), formach ostinatowych i minimal-music (Philip Glass – 7.06, Simeon ten Holt – 19.06, Gavin Bryars – 27.06, Mikołaj Majkusiak – 28.06), w nawiązaniach do podróży i wędrówki (symfonie Praska i Reńska, suita Don Kichot), w napięciu pomiędzy naturą a cywilizacją (Debussy-Honegger), czy frenetycznym ruchem a ciszą krajobrazu (Serocki-Panufnik). W dniach 11 i 12 czerwca w ramach nieformalnego Weekendu norweskiego proponujemy muzyczny wypad do kraju Edwarda Griega, gdzie przewodnikami będą Smok Bazylek (koncert familijny 11.06) i znakomici młodzi muzycy norwescy (koncert kameralny 12.06).

 

Temat ruchu obecny jest również w programie spotkań i warsztatów zatytułowanych Moje ciało, moje miejsce, moja muzyka, i stanowiących zachętę do wykonania ruchu w kierunku własnego rozwoju. Program 26 spotkań – na które złożą się ćwiczenia fizyczne w nurcie movement i różnego rodzaju warsztaty perkusyjne i głosowe – nie wymaga od uczestników niemal żadnych kompetencji muzycznych i stawia sobie za cel dobre, radosne, wspólne spędzanie czasu.

 

Do powyższych, wcześniej zaplanowanych wątków, rzeczywistość ostatnich miesięcy dopisała bolesny scenariusz, gdzie ruch należy też rozumieć jako ucieczkę czy migrację. W odpowiedzi na tę potrzebę w dniach 25 i 26 czerwca do programu festiwalowego włączamy Weekend ukraiński.  Cztery koncerty: familijny, jazzowy, muzyki elektronicznej i kameralny angażować będą niemal w całości muzyków ukraińskich. Działania te adresowane są zarówno do nowej publiczności ukraińskiej, ale też do publiczności polskiej z intencją ukazania bogactwa muzycznej kultury naszych sąsiadów. 

 

Tegoroczny Festiwal poszerza swoją ofertę o angażujące aktywności towarzyszące oraz koncerty spoza idiomu klasycznego. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, wystarczy zdobyć się na pierwszy ruch!

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

XXII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/