Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia

Warszawa, Grochowska 272
Sinfonia VarsoviaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Orkiestra Sinfonia Varsovia - polska orkiestra symfoniczna, powstała w 1984 roku w Warszawie w oparciu o Polską Orkiestrę Kameralną. Znajdują się przy ulicy Grochowskiej 272 w Warszawie. Lubisz obcowanie z muzyką klasyczną? A może czujesz, że do tej pory nie miałeś jeszcze okazji dobrze jej poznać? Swoje pragnienia możesz zaspokoić na wydarzeniach i koncertach Sinfonia Varsovia.

Sinfonia Varsovia to centrum muzyki, którego sercem jest orkiestra o takiej samej nazwie. Wyróżnia ją wysoki poziom artystyczny oraz międzynarodowy prestiż. Instytucja skupia się nie tylko na działalności na dużą skalę ale poprzez różne wydarzenia Sinfonia Varsovia aktywizuje lokalną społeczność. 

Począki Sinfonia Varsovia sięgają 1984 roku. Po przyjeździe muzyka Yehudi Menuhina pojawił się impuls, aby rozbudować ówczesną Polską Orkiestrę Kameralną. Artysta został jej dyrygentem i pod jego batutą orkiestra rozpoczęła światowe turnee, mając w swoim repertuarze dzieła Pendereckiego, Beethovena czy Mozarta.

Sinfonia Varsovia – koncerty

Sinfonia Varsovia koncentruje się wokół działalności muzycznej. W swoim dorobku ma liczne wydarzenia organizowane na scenach krajowych i zagranicznych. W tym roku miłośnicy muzyki klasycznej mogli zasłuchać się we wspaniałych dźwiękach podczas:

  • Koncertu Nadzwyczajnego: Sinfonia Varsovia i Marek Janowski,
  • La Folle Journée Region 2022: Nya, Porat, Sinfonia Varsovia, Gerts,
  • Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch Xix”: Kozłowski, Sinfonia Varsovia, Marković,
  • Koncertu Urodzinowego – Solidarni Z Ukrainą: Martín García García, Aleksandar Marković I Sinfonia Varsovia,
  • Koncertu Pasyjnego: Promodern, Sinfonia Varsovia, Tworek.

Sinfonia Varsovia – wydarzenia

Chociaż Sinfonia Varsovia to głównie koncerty, to cała instytucja mocno skupiona jest na prowadzeniu działalności edukacyjnej oraz rozrywkowej. W ramach tych przedsięwzięć odbywa się kształcenie muzyczne oraz artystyczne już od najmłodszych lat. Dzieci mogą wziąć udział w wielu fascynujących projektach: Smykofonia na Grochowskiej oraz Poranki na Grochowskie, Akcji Labirynt, terenowych grach muzycznych i wielu innych organizowanych w ramach Akademii Sinfonia Varsovia.

Sinfonia Varsovia – wydarzenia 2022

Rok 2022 jest bardzo interesujący dla miłośników muzyki klasycznej. Fani Sinfonia Varsovia mogą wziąć udział zarówno w eventach okazjonalnych, jak i tych organizowanych cyklicznie. Wydarzenia 2022 Sinfonia Varsovia to m.in.:

  • Śpiewaj Ogrody – Koncert Inauguracyjny,
  • Sinfonia Varsovia Brass,
  • Marie Curie – Musical,
  • Sinfonia Varsovia W Skali Na Bulwarach Wiślanych,
  • Astor Piazzolla: Lata Rekina.

Zainteresowały Cię powyższe wydarzenia w Sinfonia Varsovia. Bilety możesz kupić w kasach obiektu lub wygodnie online na stronie eBilet.pl.

Sinfonia Varsovia – bilety

Szukasz biletów Sinfonia Varsovia? Na zdecydowaną większość wydarzeń musisz posiadać wejściówkę. Kupisz ją online na stronie eBilet.pl lub w kasie obiektu.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sinfonia Varsovia?
Sinfonia Varsovia mieści się pod adresem: ul. Grochowska 272, 03-849 Warszawa.
Jakie wydarzenia odbyły się w Sinfonia Varsovia?
Liczne wydarzenia spopularyzowały działalność Sinfonia Varsovia. Wśród nich są eventy okazjonalne i cykliczne, w tym znane i lubiane Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu, „Moje ciało – moje miejsce – moja muzyka” czy Sinfonia Varsovia w skali. Wystawa plenerowa.
Kiedy została utworzona Sinfonia Varsovia?
Sinfonia Varsovia powstała w 1984 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też