XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

Zapraszamy na XIII  Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina do Nowego Świata Muzyki w Warszawie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w 212. rocznicę urodzin kompozytora. Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina bilety już w sprzedaży. 

O XIII Festiwalu Urodzinowym Fryderyka Chopina

Koncerty Urodzinowe Fryderyka jeszcze bardziej niż w roku ubiegłym przełamują paraliż, jaki na środowisko sztuki i melomanów rzuca pandemia i groźba wojny za wschodnią granicą.

 

Chopin Wolności stawia wyzwanie tym głównym plagom z jakimi się konfrontujemy. Odpowiada na nie tak jak Fryderyk - sztuką i Ignacy Jan Paderewski komentarzem do niej. 

 

Wybitni wykonawcy z Litwy, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii  i Gruzji przybędą z muzyką Chopina jak i swych rodzimych twórców.  Podobnie zachodni wykonawcy: z Włoch, Hiszpanii, Portugalii , Francji i Szwecji nuty Fryderyka uzupełnią swoimi brzmieniami. W programie nie zabraknie finalistów Konkursu Chopinowskiego. Wystąpią Martin Garcia Garcia oraz Hélène Tysman.

Artyści ze wschodu i zachodu spotkają się w Nowym świecie Muzyki by zachwycać i ośmielać.  

 

Wesprą ich w tym ludzie pióra i akademii.  Oksana Zabużko, czołowa ukraińska pisarka i filozofka spotka się z Adamem Michnikiem i Sławomirem Sierakowskim. Literaturoznawcy aktorzy i pianiści  przypomną o romantycznych inspiracjach chopinowskich ballad, ale i o wydanych  przed dwustu laty Balladach i Romansach Adama Mickiewicza.

Przypomnimy też dzieło i sylwetkę, zmarłej w ubiegłym roku  Pameli Howland, która uczyła nas jak zmieniać Warszawę w miasto muzyki.

 

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Smolna.

 

Festiwal finansują: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwalu wspierają: Ambasada Królestwa Hiszpanii, Ambasada Republiki Portugalskiej, Ambasada Ukrainy, Litewski Instytut Kultury, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, marka fortepianów Blüthner, Chopin Boutique B&B.

 

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

22 lutego – 1 marca 2022

Nowy Świat Muzyki (ul. Nowy Swiat 63, Warszawa)

 

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/