Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Koncerty Festiwale XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

Organizator: Nowy Świat Muzyki

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka ChopinaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na XIII  Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina do Nowego Świata Muzyki w Warszawie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w 212. rocznicę urodzin kompozytora. Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina bilety już w sprzedaży. 

O XIII Festiwalu Urodzinowym Fryderyka Chopina

Koncerty Urodzinowe Fryderyka jeszcze bardziej niż w roku ubiegłym przełamują paraliż, jaki na środowisko sztuki i melomanów rzuca pandemia i groźba wojny za wschodnią granicą.

 

Chopin Wolności stawia wyzwanie tym głównym plagom z jakimi się konfrontujemy. Odpowiada na nie tak jak Fryderyk - sztuką i Ignacy Jan Paderewski komentarzem do niej. 

 

Wybitni wykonawcy z Litwy, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii  i Gruzji przybędą z muzyką Chopina jak i swych rodzimych twórców.  Podobnie zachodni wykonawcy: z Włoch, Hiszpanii, Portugalii , Francji i Szwecji nuty Fryderyka uzupełnią swoimi brzmieniami. W programie nie zabraknie finalistów Konkursu Chopinowskiego. Wystąpią Martin Garcia Garcia oraz Hélène Tysman.

Artyści ze wschodu i zachodu spotkają się w Nowym świecie Muzyki by zachwycać i ośmielać.  

 

Wesprą ich w tym ludzie pióra i akademii.  Oksana Zabużko, czołowa ukraińska pisarka i filozofka spotka się z Adamem Michnikiem i Sławomirem Sierakowskim. Literaturoznawcy aktorzy i pianiści  przypomną o romantycznych inspiracjach chopinowskich ballad, ale i o wydanych  przed dwustu laty Balladach i Romansach Adama Mickiewicza.

Przypomnimy też dzieło i sylwetkę, zmarłej w ubiegłym roku  Pameli Howland, która uczyła nas jak zmieniać Warszawę w miasto muzyki.

 

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Smolna.

 

Festiwal finansują: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwalu wspierają: Ambasada Królestwa Hiszpanii, Ambasada Republiki Portugalskiej, Ambasada Ukrainy, Litewski Instytut Kultury, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, marka fortepianów Blüthner, Chopin Boutique B&B.

 

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

22 lutego – 1 marca 2022

Nowy Świat Muzyki (ul. Nowy Swiat 63, Warszawa)

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też