Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Muzyka etniczna Fatoumata Diawara Gdańsk, Warszawa / African Beats

Fatoumata Diawara Gdańsk, Warszawa / African Beats

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy Jakub Malinowski

OpisArtyści

Opis

Fatoumata Diawara w Polsce! Znakomita malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Przed nami magiczne, gorące wieczory, pełne energetycznej, afrykańskiej muzyki! Fatoumata Diawara bilety na koncerty już w sprzedaży!

Fatoumata Diawara koncerty Polska 2021

Fatoumata Diawara informacje

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album „Fatou” z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagran z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem "Fenfo" skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

 

African Beats to cykl koncertów promujących w Polsce muzykę i kulturę Afryki. Organizatorzy w ramach serii zapraszają do Polski najlepszych, afrykańskich artystów. Raz w roku organizują też African Beats Festival, którego najbliższa edycja odbędzie się  w sierpniu 2022, w miejscowości Kawęczyn pod Warszawą.

 

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ

 

Organizator: Agencja Perspektywy

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn