Kolędy Pospieszalskich
Kolędy Pospieszalskich

Kolędy Pospieszalskich

Zapraszamy na koncert kolęd Pospieszalskich, który odbędzie się 2 lutego w Klubie Palladium w Warszawie. Koncert kolęd Pospieszalskich bilety już dostępne.

O zespole Pospieszalskich

Rodzinny zespół Pospieszalskich to znana marka na polskiej scenie muzycznej. Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 15 wykonawców o tym samym nazwisku. Realizują własne projekty, od jazzu przez folk do muzyki poważnej. Komponują dla innych wykonawców, tworzą muzykę filmową, aranżacje i orkiestracje widowisk muzycznych. W tym sezonie Zespół znów wyrusza w trasę m.in. do Wilna, Lwowa i Berlina, tym razem część koncertów zostanie zagrana z udziałem orkiestr smyczkowych. 

Wielu muzyków rodzinnego zespołu opanowała grę na kilku instrumentach, umożliwia to spektakularne zmiany na scenie i bogate aranżacje, od brzmień klasycznych (fortepian, kwartet smyczkowy, instr dęte drewniane) do monumentalnych big bandowych aranżacji wzbogaconych nowoczesną elektroniką. Są też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Mazurkowe, ludowe stylizacje, zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina czy Szymanowskiego. Jest taniec, chór a’capella i orkiestra dęta. Autorskie aranżacje są okazją do wirtuozerskich popisów solowych.

Pospieszalscy pokazują że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. Koncert jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem można wyrazić uniwersalne treści. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania. Zespół koncertował ostatnio w Paryżu, Lyonie, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Hamburgu, Wiedniu, w Rydze, Wilnie, Solecznikach, oraz na Ukrainie i Białorusi.

Kolędy stanowią wyjątkowy element charakterystyczny dla kultury Rzeczpospolitej. Splatają się tu wątki narodowe, dworskie, mieszczańskie i wiejskie - religijne i folklorystyczne. Żaden inny katolicki kraj nie stworzył tak bogatej bożonarodzeniowej tradycji. Do dziś w Polsce i na terenach dawnej Rzeczypospolitej, często już w tamtych językach narodowych, śpiewane są kolędy, kantyczki i pastorałki, wystawiane są jasełka, pielęgnowany jest zwyczaj chodzenia z turoniem. Kościelny i rodzinny obyczaj świętowania Bożego Narodzenia, wykształcił na całym terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów ogromną liczbę śpiewów i obrzędów. Do tego dziedzictwa sięgamy w programie koncertu.

Pospieszalskim w kilku koncertach na tego rocznej trasie towarzyszyć będą również symfonicy: Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Częstochowskiej oraz młodzieżowej orkiestry smyczkowej, złożonej z instrumentalistów, pochodzących z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Informacje o biletach

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, studentom i rodzinom posiadającym Kartę Dużej Rodziny

Członkowie zespołu Pospieszalskich

Basia - skrzypce, śpiew (studentka Akademii Muz w Gdańsku)
Lidia - śpiew, bebenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)
Natalia (Rzeźniak- Pospieszalska) - flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)
Paulina (Pola) - flet, śpiew
Barbara-Ewa - fortepian, śpiew (dyplomantka UMFC w klasie Janusza Olejniczaka)
Franek - kontrabas, gitara basowa, śpiew (absolwent konserwatorium w Kopenhadze i w Katowicach)
Janek - gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary)
Karol - gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle, Pławno)
Łukasz - fortepian, klawisze, śpiew (absolwent Akademii Muz Wrocław)
Marcin - skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach)
Mateusz - saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew, (aranżer)
Marek - saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie, Kwintet Wojciecha Mazolewskiego)
Mikołaj - kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie,)
Nikodem - perkusja, śpiew
Szczepan - trąbka, śpiew

 

Uwaga: skład zespołu może się zmienić, ponieważ rodziny są w okresie dynamicznego rozwoju, w tej chwili trzy nasze Panie spodziewają się potomstwa, a niezależenie opiekują się maluchami; jedna z pań, ze względu na zaawansowany stan, najprawdopodobniej pozostanie w domu

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kolędy Pospieszalskich
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/