emptygif
Newsletter

Trendy

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Venue Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Opole, Krakowska 24
Filharmonia Opolska im. Józefa ElsneraDesctiptionEventsFAQPerformedVenues nearbyFans also like

Desctiption

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera to państwowa instytucja kulturalna, zlokalizowana w Opolu, przy ul. Krakowskiej 24. Założona została w 1952 roku i wówczas znana była pod nazwą Opolska Orkiestra Symfoniczna. W ciągu całej swojej działalności Filharmonia Opolska gościła wielu dyrygentów, kompozytorów i solistów światowej sławy.

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera – o obiekcie

Budynek Filharmonii Opolskiej to jeden z najbardziej okazałych obiektów kulturalnych zarówno w Opolu, jak i w całym kraju. W ramach przeprowadzanej modernizacji dobudowano m.in. dwupoziomowy hall z kawiarnią, okrągły taras połączony przeszklonym łącznikiem z galerią, który pełni rolę sceny dla koncertów, które odbywają się latem, galerii wystawienniczej oraz foyer sali koncertowej. Powiększono również część administracyjną – obecnie znajduje się tu dodatkowe miejsce na garderoby i pokoje ćwiczeń.

 

Atutami Filharmonii Opolskiej jest usytuowanie w samym centrum miasta oraz doświadczenie w świadczeniu usług w zakresie organizowania koncertów oraz wydarzeń artystycznych renomowanym podmiotom – m.in. stowarzyszeniom, wyższym uczelniom fundacjom oraz prywatnym przedsiębiorcom.

 

W Filharmonii Opolskiej funkcjonuje znakomita Orkiestra Symfoniczna, która wielokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach o randze międzynarodowej. Były to m.in. specjalny koncert w Rzymie z okazji osiemdziesiątych urodzin papieża Jana Pawła II czy też uroczystości związane z poszerzeniem Unii Europejskiej. Orkiestra koncertuje również po całym świecie – wystąpiła m.in. w Argentynie, Brazylii, Chinach i USA.

Filharmonia Opolska – koncerty

Filharmonia Opolska – wydarzenia – co działo się tu do tej pory? Mnóstwo koncertów znanych gwiazd polskich i zagranicznych, m.in. Andrzeja Sikorowskiego, Raz Dwa Trzy, Kroke, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, Anny Marii Jopek, Dawida Podsiadło, Julii Pietruchy i wielu innych.

 

Wśród wydarzeń w Filharmonii Opolskiej wyróżnić należy również przedstawienia teatralne. Odbyły się tu spektakle Single po japońsku, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl Nasze żony, komediodramat o przyjaźni trzech mężczyzn, która zostaje wystawiona próbie. Bilety do Filharmonii Opolskiej na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

Filharmonia Opolska – koncerty 2022

Kolejny rok to kolejne emocje i zupełnie nowe wydarzenia, które dostarczą publiczności mnóstwo wrażeń. Co przygotowała dla widzów Filharmonia Opolska? Koncerty 2022, a wśród nich niesamowity Koncert Wiedeński – widowisko dla całej rodziny, które przenosi do barwnego świata Johanna Straussa. To uczta dla miłośników baletu, muzyki na żywo, świata fantazji, muzycznych żartów i niespodzianek.

 

W Filharmonii Opolskiej odbędą się także znakomite spektakle: Wiesz, że wiem w reżyserii Giovanny Castellanosa, Pomoc domowa w reżyserii Rafała Sisickiego, Chór i Balet Piatnitsky z Moskwy, a także Dziadek do orzechów w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Bilety do Filharmonii Opolskiej to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu!

Events

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Opolska?
Filharmonia Opolska znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Krakowskiej 24.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Opolskiej?
W Filharmonii Opolskiej odbyło się do tej pory wiele niesamowitych wydarzeń kulturalnych – m.in. koncerty zespołu Raz Dwa Trzy, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, a także niezwykłe spektakle Single po japońsku, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia i wiele innych.
Kiedy powstała Filharmonia Opolska?
Filharmonia Opolska powstała w 1952 roku.

Performed

Venues nearby

Fans also like

See also