Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Widowiska Inne Labirynt Królowej Bony

Labirynt Królowej Bony

Organizator: Tymczasowy organizator

Opis

Opis

Labirynt Królowej Bony to nowa mega atrakcja w Czersku, koło Góry Kalwarii, mazowieckiej miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem Czerskim, kilkaset metrów od Wisły. Kukurydziany labirynt znajduje się u podnóża ruin średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich, w którym w XVI wieku mieszkała Królowa Bona. Z miejscem tym związana jest z legenda, której tajemnice można odkryć wchodząc w tajemnicze ścieżki wiodące pośród kukurydzy.

Labirynt Królowej Bony w Czersku

Legenda głosi, że Królowa Bona pośpiesznie opuszczając Zamek nieumyślnie rozerwała perłowy naszyjnik z którego wszystkie perły rozsypały się po okolicy i zaginęły...Od tamtej pory, każdego roku na początku lipca, pole nieopodal zamku zarasta gatunkiem roślin nigdy wcześniej nie spotkanych na tych terenach. I chociaż królowa Bona sprowadziła na ziemie polskie wiele warzyw z rodzinnej Italii, to tajemnicze rośliny o złocistym ziarnie zbitym w dużych kolbach pochodziły z dalekiej krainy za oceanem.

 

Tamtejsze ludy zwały tą roślinę KUKURYDZĄ i była ona ich przysmakiem. Królowa zaczęła podejrzewać że pojawienie się kukurydzy ma związek z rozerwanym sznurem pereł, które musiały najwidoczniej mieć magiczną moc. Zapragnęła go odzyskać i obiecała wielkie bogactwa śmiałkowi, który odnajdzie wszystkie perły w labiryncie utworzonym przez kukurydzę.

Jednak nikomu się to nie udało, a tylko nieliczni odnaleźli drogę powrotną…

 

Teraz każdy może spróbować swoich sił i podjąć wyzwanie odnalezienia wszystkich pereł z królewskiego naszyjnika.

W przeszukaniu tajemnych zakamarków labiryntu pomoże mapa, którą śmiałkowie dostaną na starcie.

Wyzwanie nie będzie łatwe, ale dostarczy mnóstwo radości i satysfakcji bo…„Zgubić się w naszym labiryncie to świetna zabawa!!!”      

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn