Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh

Świństwo

Organizator: Teatr WARSawy

ŚwiństwoO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Świństwo do Teatru WARSawy! „Ciało Lolity, umysł Sartre’a i brudne myśli de Sade’a” – pisała jedna z gazet. Powieść Marie Darrieussecq „Świństwo” wywołała spore poruszenie i skandal. W efekcie zostało sprzedanych 600 tys. książek we Francji, a tytuł przetłumaczono na ponad 40 języków. Świństwo bilety na spektakle już w sprzedaży.

 

Panel dyskusyjny po drugim spektaklu 8.06.

O spektaklu Świństwo

Zgadza się na uprawianie prostytucji w salonie perfum i na przedmiotowe traktowanie przez mężczyzn. Buntuje się dopiero jej ciało. Brak szacunku do niego sprawia, że upada na dno.

 

„Świństwo” to element debaty na temat kondycji kobiety we współczesnym społeczeństwie, w którym mimo równouprawnienia dominuje patriarchat. Zmusza do stawiania pytań dotyczących etyki, jak również demaskuje opętanie kultami piękna, młodości i nieśmiertelności. To alegoria zwiększającej się świadomości kobiecego ciała. Ponadto w tle, choć nie bez znaczenia, pojawiają się konotacje odnoszące się do przyjemności obcowania z naturą.

 

„Dziś wiem, że przyroda jest pełna przeciwieństw, że w świecie wszystko się bez przerwy ze wszystkim łączy, zresztą oszczędzę wam już swojej filozofii".

 

„Świństwo” nie tylko wypada znać, ale wręcz trzeba.

Bawi, porusza, irytuje, budzi niesmak oraz zawstydza. Wywołuje ferment i zmusza do myślenia.

 

  • Przekład: Barbara Walicka
  • Reżyseria i adaptacja: Adam Sajnuk
  • Obsada: Ada Dec, Justyna Fabisiak, Angelika Kurowska, Konrad Żygadło

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też