Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Teatr Tragedia | Dramat Merylin Mongoł - Teatr Muzyczny w Gdyni

Merylin Mongoł - Teatr Muzyczny w Gdyni

Organizator: IMPRESARIAT 34ART.PL

Merylin Mongoł - Teatr Muzyczny w GdyniO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spektakl Merylin Mongoł do Teatru Muzycznego w Gdyni. Merylin Mongoł Gdynia bilety na spektakl już w sprzedaży!

Jedna ze starych prawd głosi, że prawdziwa i odpowiedzialna sztuka powinna być z tymi, którzy cierpią, których boli życie, którzy nie mieli tyle szczęścia co inni. Nikołaj Kolada, uważany za najwybitniejszego współczesnego dramatopisarza rosyjskiego, podziela ten pogląd. Jego głośna, grana na całym świecie sztuka „Merylin Mongoł” niczego nie ubarwia i nie upiększa. Świat w niej przedstawiony jest ciemny i dotkliwie bolesny, choć nie brak w nim wielkich i pięknych marzeń.
Oto urodziwa, ale za to łatwowierna, niezbyt rezolutna Olga – zaniedbywana przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez draba z sąsiedztwa – marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać ze swojej prowincjonalnej dziury, zerwać beznadziejny romans, spróbować żyć inaczej. Nadzieja pojawia się wraz z przyjazdem Aleksego – oczytanego, nieśmiałego i delikatnego. Tyle tylko, że marzenia Olgi nikogo nie obchodzą i nie wzruszają. Całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

Spektakl Merylin Mongoł obsada:
Inna - AGATA KULESZA
Olga - OLGA SARZYŃSKA 
Misza - MARCIN DOROCIŃSKI
Aleksy - DARIUSZ WNUK

REŻYSERIA: BOGUSŁAW LINDA

Merylin Mongoł spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni bilety już dostępne!
Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też