Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Spektakle Muzyczne Spektakl grupy tanecznej zMYsł „Lekko mówiąc”

Spektakl grupy tanecznej zMYsł „Lekko mówiąc”

Organizator: ACKiM UMCS Chatka Żaka

Spektakl grupy tanecznej zMYsł „Lekko mówiąc”O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl grupy tanecznej zMYsł „Lekko mówiąc”, który będzie można zobaczyć już 11.03.2022 w CACKiM UMCS Chatka Żaka w Lubinie. Spektakl Lekko mówiąc bilety jużw sprzedaży!

Spektakl grupy tanecznej zMYsł „Lekko mówiąc”

Nieodłącznym elementem życia każdego człowieka jest kontakt z innymi. Tym, co umożliwia go ludziom na tak wyjątkowo głębokim poziomie jest język. Codziennie wypowiadamy więc setki, czy tysiące słów. Ich ogromna ilość sprawia, że często posługujemy się nimi niemal bezwiednie, nie zwracając uwagi, jaki ciężar niesie ze sobą każde słowo. Moc języka nie ogranicza się bowiem do komunikacji, język kreuje rzeczywistość wszystkich ludzi.
Wszystko to, co wypowiedziane obarczone jest ładunkiem emocjonalnym, który wywołuje przecież faktyczne emocje. Sposób w jaki ludzie zwracają się do siebie nawzajem, słowa jakich używają – wszystko to potrafi z jednej strony budować poczucie własnej wartości, podnosić na duchu, motywować do działania, z drugiej strony jednak równie silnie może wywoływać w człowieku ból, sprawiać mu przykrość, czy wręcz odbierać siły witalne.
Słowa żyją w ludziach o wiele dłużej niż trwa ich wypowiedzenie. Nawet gdy nie wraca się do nich świadomie, nie przywołuje w pamięci, rany nimi zadane nierzadko nie goją się nigdy. Stąd też spektakl nasz ma na celu pokazać za pomocą tańca i ruchu moc słów. Ciała staną się w nim środkiem do udostępnienia światu tego, co pozostaje schowane wewnątrz. Pragniemy dotrzeć do prawdy ludzkiego serca ukrytej często za sztucznym uśmiechem. Dlatego pokażemy nie tylko to, co piękne, ale też rzeczy trudne i brzydkie, od których łatwiej jest odwracać wzrok. Podejmiemy się jednak próby wyjawienia na światło dziennie tego, jaki ciężar naprawdę niosą ze sobą codziennie wypowiadane i słyszane przez nas słowa.
Stawiając sobie za cel dotarcie do prawdy, w spektaklu tym obnażymy się z osobistych doświadczeń i emocji. „Lekko mówiąc” to kilkadziesiąt pojedynczych historii o tym, co skrywa każdy z nas. Składają się one jednak w pewną całość, która mamy nadzieję odda rzeczywistą moc słów. Przekazane za pomocą ruchu opowieści o codziennych, przyziemnych zmaganiach dadzą nam możliwość dotarcia do uniwersalnych prawd o trudzie życia.

 

 

TERMIN: 11 marca 2022 r. (piątek) godz. 19:30
MIEJSCE: Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka ul. Idziego Radziszewskiego 16 w
Lublinie
TANCERZE: Grupa taneczna zMYsł
WSPÓŁPRACA: Anna Ciarkowska

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też