Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Teatr Spektakle Muzyczne Kalina nie chce spać

Kalina nie chce spać

Organizator: Teatr Komedia

Kalina nie chce spaćO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na teatralno-muzyczny wieczór pt. "Kalina nie chce spać" inspirowany historią niezwykłej aktorki i wielkiego, choć nie całkiem spełnionego, marzenia. Z muzyką na żywo, w kawiarnianej atmosferze, przy rozświetlonych lampkach barowych stolików i z piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik oraz Holly Golightly w tle. Kalina nie chce spać bilety już w sprzedaży.

Kalina nie chce spać informacje

Co spędzało sen z powiek Kaliny Jędrusik przy okazji światowej teatralnej prapremiery „Śniadania u Tiffany’ego” w 1965 roku w Teatrze Komedia? Zapraszamy na wyjątkową muzyczną podróż w czasie pt. "Kalina nie chce spać" – z kompozycjami Krzysztofa Komedy i piosenkami Agnieszki Osieckiej, z akompaniamentem fortepianu w wyjątkowej kawiarnianej przestrzeni naszej nowej sceny kameralnej. Ożyją emocje, rozterki i niezwykła historia sprzed lat.

W roli tytułowej – Barbara Kurdej-Szatan.

Twórcy i twórczynie:

  • Scenariusz: Zuzanna Bojda
  • Reżyseria: Agata Puszcz
  • Scenografia i kostiumy: Małgorzata Iwaniuk
  • Fortepian: Piotr Mania
  • Autor zdjęć ze spektaklu: Marek Zimakiewicz

60 lat temu świat zaczytywał się w powieści Trumana Capote „Śniadanie u Tiffany’ego”.

Ekranizacja książki przemknęła przez Hollywood rozświetlając gwiazdę Audrey Hepburn.

Tymczasem w Warszawie, między kolejkami po papier toaletowy i staraniami o dodatkowe kartki na mięso, adaptację książki – specjalnie dla swojej żony, Kaliny Jędrusik – przygotował Stanisław Dygat. Kalina miała grać główną rolę. Muzykę do spektaklu napisał Krzysztof Komeda, a teksty piosenek Agnieszka Osiecka. Światowa teatralna prapremiera powieści – tu, na warszawskim Żoliborzu, w Teatrze Komedia – zbliżała się wielkimi krokami. To musiał być sukces! A jednak coś poszło nie tak…

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też