Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Inne "WIĘCEJ, WYŻEJ, DALEJ"

"WIĘCEJ, WYŻEJ, DALEJ"

Organizator: ACKiM UMCS Chatka Żaka

"WIĘCEJ, WYŻEJ, DALEJ"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Wysiłek, ciągła potrzeba rozwoju, zaskakiwanie i przekraczanie kolejnych barier. Ile razy w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca, roku przekraczasz swoje granice, testujesz swoją wytrzymałość? Jak często pozwalasz na to, żeby Twoje granice wyznaczał ktoś inny? Jaka jest świadomość Twoich zakresów?

"WIĘCEJ, WYŻEJ, DALEJ" bilety

Czy bycie artystą musi wiązać się z przekraczaniem granic?

Niespełna 4 miesiące temu podczas tworzenia i premiery spektaklu pt.: "Więcej, wyżej, dalej" próbowałyśmy odpowiedzieć sobie i Wam na wyżej wymienione pytania.

Po upływie czasu podjęłyśmy decyzję o ponownym uruchomieniu procesu pracy nad naszymi barierami oraz zdecydowałyśmy się na drugą odsłonę spektaklu. Ma być to szansa zarówno dla nas jak i dla Was, naszych odbiorców na przyjrzenie się temu, jak aktualnie wyglądają i gdzie są postawione szeroko rozumiane granice. Na nowo poznana świadomość siebie i swoich granic budzi u nas ogromną ciekawość oraz otwartość na zmiany, jakie zaszły po premierowym wydaniu spektaklu. Co się zmieniło? Co w nas zostało najmocniej, a o czym już zdążyłyśmy zapomnieć? Jak tym razem podejdziemy do barier jakie stawia nam ciało i psychika? Czy będzie jeszcze więcej, jeszcze wyżej i jeszcze dalej? Tego przekonamy się i my i Wy podczas spektaklu 20 kwietnia.

Wrócimy do tych wszystkich pytań na nowo. Gdzie leżą moje granice jako tancerki? Jak daleko jestem w stanie je przesunąć? Czy ich poszerzanie jest naturalne i stanowi nieodłączny element mojej pracy, czy jest też pewnego rodzaju pogwałceniem moich relacji z ciałem? Czy przekraczam je świadomie, czy pod presją oczekiwań innych i własnych. Czy ciało tancerza jest środkiem do zaspokojenia potrzeb samorealizacji, własnych ambicji, jak i oczekiwań widza? Jak bardzo przekraczanie granic na sali tanecznej wpływa na moje granice poza nią?

Do wspólnego doświadczenia tego tematu gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Mamy również nadzieję na spotkanie się z widzami, którzy towarzyszyli nam podczas premiery - Wasze ponowne przeżycie tego z nami również może wnieść coś nowego, zarówno w Waszym postrzeganiu granic jak i naszym zmierzeniu się z Waszymi nowymi wnioskami i refleksjami.

SZCZEGÓŁOWE INFO:

choreografia i wykonanie: Adrianna Sawczak i Dominika Kowalczyk

muzyka: Michał Nazimek

Spektakl realizowany jest we współpracy z ACKiM UMCS Chatka Żaka!

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też