Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Teatr Inne Głowa w piasek

Głowa w piasek

09.03.2024 Bielany Wrocławskie

Organizator: ATM Grupa S.A.

Głowa w piasekBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Głowa w piasek
sobota
09.03.2024
17:00

Głowa w piasek

Bielany Wrocławskie, ATM Scena na Bielanach

O wydarzeniu

"Głowa w piasek" to niezwykle zabawna a równocześnie poruszająca historia spotkania trzech kobiet o trzech różnych światopoglądach, podejściach do życia, seksu, rodziny, wychowywania dzieci. Z tej konfrontacji każda z nich wyjdzie odmieniona, a samo spotkanie może być początkiem przyjaźni, która na początku była w sposób oczywisty niemożliwa.

"Głowa w piasek" - informacje o spektaklu

Obsada:

Paulina Holtz, Weronika Książkiewicz, Magdalena Stużyńska

Niezwykle zabawna a równocześnie poruszająca historia spotkania trzech kobiet o trzech różnych światopoglądach, podejściach do życia, seksu, rodziny, wychowywania dzieci. Z tej konfrontacji każda z nich wyjdzie odmieniona, a samo spotkanie może być początkiem przyjaźni, która na początku była w sposób oczywisty niemożliwa.

Rzecz dzieje się w mieszkaniu Holly, granej przez Weronikę Książkiewicz. Jak często w takich przypadkach bywa, wspomnianą bohaterkę odwiedza nieoczekiwany gość, a właściwie gościni. Pam jest matką chłopca przyjaźniącego się z dzieckiem Holly. Szybko okazuje się, że kreowana przez Magdę Stużyńską postać, to tradycjonalistka, której wygodnie jest żyć w patriarchalnym schemacie rodziny. Ciągłe telefony od zaniepokojonego męża, odwołania do jego przemyśleń i ocen, a w końcu powracająca myśl o obiadowej pieczeni – to rzeczy zaprzątające głowę Pam.

Jeśli Holly na tle nowopoznanej kobiety wydaje się osobą zdecydowanie nowocześniejszą, to co dopiero powiedzieć o jej przyjaciółce Cheryl? We wspomnianej trójce dopełnia się pewien społeczny przekrój, w którym postać Pauliny Holtz pełni rolę najbardziej bezpośredniej, wyzwolonej i postępowej (co nie oznacza, że w pełni usatysfakcjonowanej swoim życiem).

„…W najnowszej realizacji Teatru Polonia chwalić można wszystko. Od wyboru tekstu z ogromnym potencjałem, przez świetnie egzemplifikującą charakter Holly scenografię autorstwa Zuzanny Markiewicz, aż po grę aktorską, w której cała trójka Książkiewicz-Stużyńska-Holtz zdołała uchwycić i wyeksponować wyróżniające cechy swoich postaci. Nad wszystkim czuwała reżyserka Maria Seweryn, której przedstawienie jednym, godnym doświadczonego sommeliera zdaniem, określił bym mianem: błyskotliwej komedii z emocjonalną nutą i subtelnym finiszem…”.

Prawda prosto w oczy – Konrad Pruszyński

 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też