Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Sport Sporty motorowe Drużynowe Mistrzostwa Europy - Finał A - Gdańsk 2023

Drużynowe Mistrzostwa Europy - Finał A - Gdańsk 2023

Organizator: Stowarzyszenie "Żuraw Gdańsk"

O wydarzeniu

O wydarzeniu

15 kwietnia 2023 o godzinie 14.00 na torze w Gdańsku odbędzie się Finał A European Team Speedway Championship czyli Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Drużynowe Mistrzostwa Europy na żużlu bilety już w sprzedaży.

Drużynowe Mistrzostwa Europy na żużlu 2023

Europejski czempionat dla drużyn narodowych odbędzie się po raz drugi w historii. W pierwszej edycji, która odbyła się w Poznaniu, po złoto sięgnęli Polacy. Na drugim miejscu uplasowała się Dania, a na trzecim Wielka Brytania.

Tym razem zmagania o medale zaplanowane są w niemieckim Stralsund, ale właśnie w Gdańsku, 15 kwietnia o godzinie 14:00 odbędzie się Finał A, z którego jeden lub dwa zespoły awansują do decydującej rozgrywki. W stawce uczestników, oprócz biało-czerwonych, zobaczymy reprezentacje Francji, Łotwy oraz Szwecji. 

Równolegle w Pardubicach rozegrany zostanie Finał B z udziałem Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Czech. Z obu turniejów awans do Wielkiego Finału w Stralsundzie uzyskają zwycięzcy. Kwalifikację otrzymatakże drużyna z lepszym bilansem z drugich miejsc.  Reprezentacja Niemiec ma z urzędu zapewniony udział w Wielkim Finale. Jego triumfator otrzyma okazały puchar przechodni.

Ceny biletów na zawody w Gdańsku

VIP - 300 zł - w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

 

Trybuna Główna

Normalne - 60 zł

Ulgowe - 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

 

Pozostałe Sektory

Normalne - 40 zł

Ulgowe - 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie - wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn