Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghrzeszowskie-juwenalia
Home Sport Sporty motorowe European Pairs Speedway Championship Final

European Pairs Speedway Championship Final

Organizator: Stowarzyszenie "Żuraw Gdańsk"

European Pairs Speedway Championship FinalO wydarzeniu

O wydarzeniu

Już 1 października o godzinie 14 czekają nas w Opolu wielkie emocje, związane ze sportem żużlowym. W Finale European Pairs Speedway Championship czyli kontynentalnym czempionacie w jeździe parami zobaczymy reprezentacje Danii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski. Biało-czerwoni będą celować w swój szesnasty medal w historii tej imprezy. European Pairs Speedway Championship Final bilety na finał Mistrzostw Europy Par na żużlu w Opolu już dostępne.

 

Otwarcie bram stadionu: 12.30.

European Pairs Speedway Championship Final w Opolu

Polacy start w finale zaplanowanym na stadionie im. Mariana Spychały mieli zapewniony z urzędu z racji pełnienia roli gospodarzy. Pozostali musieli walczyć o udział w finale w dwóch turniejach półfinałowych. 

W lipcu, na torze w fińskiej miejscowości Varkaus, triumfowali Duńczycy przed ekipą gospodarzy i Wielką Brytanią. Z kolei w sierpniu, uczestników drugiego półfinału, gościło węgierskie Nagyhalasz. Tam niespodziewanie wygrali Włosi, wyprzedzając Łotyszy i Słoweńców. Z rywalizacji odpadali między innymi Szwedzi czy Czesi. 

Żużlowcy prowadzeni przez trenera - Rafała Dobruckiego przystąpią do rywalizacji jako faworyci, ale oczywiście nie będą mieć łatwego zadania. Składy wszystkich drużyn poznamy wkrótce. Każdy kraj musi wystawić minimum dwóch zawodników, ale może też wspomóc się rezerwowym.

Na razie finalistom przydzielono numery startowe:

Wielka Brytania - 1,2,15

Słowenia - 3,4,16

Włochy - 5,6,17

Polska - 7,8,18

Dania - 9,10,19

Łotwa - 11,12,20

Finlandia - 13,14,21

W historii Mistrzostw Europy Par Polacy mają na koncie 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Po złoto po raz ostatni nasi reprezentanci sięgnęli jednak w 2020 roku, triumfując we włoskim Terenzano. Opolski finał będzie trzecim w historii organizowanym w Polsce. W 2005 roku uczestników zawodów gościł Gdańsk, a sześć lat później Piła. W obu przypadkach triumfowali gospodarze i wypada podtrzymać tę chlubną tradycję triumfów na własnej ziemi. Warto na sam koniec sezonu wesprzeć Polaków w drodze po kolejne laury. 

European Pairs Speedway Championship Final bilety

Ceny biletów na European Pairs Speedway Championship

- Trybuna Główna - 70 zł

- Pozostałe Sektory:

  • Normalne - 35 zł
  • Ulgowe - 25 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-17 lat – na podstawie legitymacji)

Dzieci do lat 7 włącznie - wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

 

 

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też