Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Dla dzieci Warsztaty | Edukacja Agata Maszkiewicz "Laboratorium Ruchu" warsztaty dla Dzieci (3 do 5 lat)

Agata Maszkiewicz "Laboratorium Ruchu" warsztaty dla Dzieci (3 do 5 lat)

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Opis

Opis

Czy przestrzeń wydaje dźwięki? Ilu potrzeba rodziców by wypełnić krzykiem pokój? Ile dzieci zmieści się między podłogą a sufitem? Czy można zniknąć w pustej przestrzeni? Jeżeli chcesz poszukać na te pytania odpowiedzi, przyjdź do Laboratorium Ruchu już 19 sierpnia 2017 - Agata Maszkiewicz  poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5 wraz z opiekunami. Warsztaty Laboratorium Ruchu odbywać się będą w Studio Słodownia +3 w Poznaniu.

Polem eksploracji będzie otaczająca nas przestrzeń, a narzędziem badań staną się nasze małe i duże ciała. Będziemy słuchać, wąchać, obserwować, mierzyć i dotykać. Wprawiając nasze ciała w ruch, a przede wszystkim bawiąc się, spróbujemy odkryć otaczający nas świat na nowo.

 

Agata Maszkiewicz to urodzona w Warszawie choreografka i performerka. Pracuje głównie w Austrii i we Francji ale także w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation (program Stary Browar Nowy Taniec). W 2009 ukończyła studia taneczne w Institute of Dance Arts w Anton Bruckner Privatuniversitaet w Linz. Jest stypendystką programu Dance Web 2006. W 2007 kontynuowała edukację w Centrum Choreograficznym w Montpellier jako uczestniczka programu ex.er.ce. pod kierownictwem Xaviera le Roy’a.
Współpracuje z innymi artystami – m.in. z kolektywem Superamas (You Dream, Big 3 , Casino), Ivaną Müller (60 minutes of opportunism), Alix Eynaudi (Komposition, The Visitants, long long short long short) i Anne Juren (Komposition).Niektóre z tych prac można było obejrzeć również w Polsce – Big 3 podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, czy Komposition (Stary Browar Nowy taniec na Malcie, Poznań 2011).
Artystka tworzy również własne spektakle – do tej pory m.in. Snowflakes (premiera 2008, Sommerszene w Salzburgu), solowa Polska (2009) i Don Kiewicz i Sanczo Waniec (2011) – dwie ostatnie miały premiery w Brut Theater w Wiedniu. Krajowa premiera pierwszej solowej pracy artystki, Polski, odbyła się w poznańskim Starym Browarze (2009), spektakl był również prezentowany na wielu polskich festiwalach i przeglądach (m.in. Warszawska Scena Tańca 2012; Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, 2014; X Mandala Performance Festival 2014).
Jesienią 2013 roku zrealizowała swoją najnowsza pracę, duet Pojedynek z udziałem Agnieszki Dmochowskiej-Sławiec i Karen Lambæk. Obecnie spektakl ma nowa obsadę – występuje w nim sama choreografka wspólnie z Anouk Gonzalez.
W swoich pracach wykorzystuje choreografię jako podstawowy środek dramaturgiczny. Interesuje ją taniec w szerokim znaczeniu, rozumiany jako mniej lub bardziej zorganizowany ruch, niekoniecznie ludzkich ciał. Punktem odniesienia jest dla niej otaczająca rzeczywistość społeczna, którą stara się przekształcać na scenie – czasem w sposób poetycki, innym razem humorystyczny.
Prace artystki były pokazywane w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, w Izraelu, na Węgrzech, w Niemczech oraz Czechach.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn