TZN Xenna + Deuter + Do Góry Nogami

TZN Xenna + Deuter + Do Góry Nogami

Zapraszamy na Punkowe Święto razem z TZN Xenna, legendarną grupą Deuter oraz Do Góry Nogami z Olkusza! Już 11 października w Klubie Zaścianek w Krakowie. TZN Xenna, Deuter, Do Góry Nogami bilety już dostępne.

O legendzie - zespole TZN Xenna

Tzn Xenna to legendarna grupa związana z punk-rockiem. To wyjątkowy zespół, której kariera wraz z przerwami trwa już ponad 30 lat!

Zespół Tzn Xenna został założony w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała (Dubiel został gitarzystą Deutera).

 

W 1982 roku zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie. Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swój drugi studyjny krążek. Znalazło się na nim 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora.

 

Płyta Czart PRLU pojawiła się 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu.

Grupa Deuter

Zespół Deuter został założony w Warszawie w 1980 roku przez wokalistę Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego (ex-Fornit). Pierwszy skład tworzyli też basista Dariusz Katuszewski (ex-Atak), perkusista Kamil Stoor (ex-Kryzys) i gitarzysta Piotr Dubiel (ex-TZN Xenna). Po pierwszych koncertach, które odbyły się w warszawskim klubie Hybrydy Deuter wziął udział w słynnej trasie "Rock Galicja" wiosną 1982. Po kilku koncertach u boku innych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej grupa zawiesiła działalność, zaś Rozwadowski wspólnie z Robertem Brylewskim założyli grający reggae Izrael.

W 1987 w RSC Studio w Rzeszowie Deuter nagrał materiał wydany rok później jako album "1987". W nagraniach wzięli udział grający na instrumentach klawiszowych Piotr Subotkiewicz oraz gościnnie Robert Brylewski, zaś muzyka zawierała wyraźne nawiązania do rapu i muzyki funkowej. Po koncercie na festiwalu w Jarocinie w 1989 grupa rozwiązała się.

Zespół Deuter powrócił na scenę w latach 2000-2003. W składzie znów zaszły zmiany: nowym basistą został Sławomir Wróblewski (ex-Izrael), perkusistą Marek Dynowski (ex-TZN Xenna), zaś klawiszowcem Konstanty Plewicki. Kolejna reaktywacja nastąpiła wiosną 2010.

Do Góry Nogami

Zespół Do Góry Nogami został założony w Olkuszu na przełomie 2013 i 2014 roku. Podążając drogą DIY, grupa zaczęła pracować na coraz większą rozpoznawalność. W równej mierze przyczyniły się do niej liczne koncerty, jak i sama muzyka. Muzykę graną przez DGN trudno jednoznacznie sklasyfikować. Olkuszanie pozostają wierni tradycji oldschoolowego polskiego punk rocka, ale z powodzeniem wzbogacają go o korzenne rytmy rock’n’rolla czy zgoła noise’owe bądź progresywne aranżacje. Punk w wykonaniu DGN to jednak w dalszym ciągu muzyka sprzeciwu. „Trudno mi się zgodzić ze współczesnym modelem życia czy akceptować pewne zachowania” – mówi odpowiedzialny za teksty Maciek – „Można chyba mówić o pewnym wyalienowaniu”.

Obecny skład:

Maciek Fert - wokal, bas
Jacek Graca - gitara, wokal
Jacek Kurzawa - perkusja
Maciej Patrzałek - gitara

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

TZN Xenna + Deuter + Do Góry Nogami
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/