Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Paczka Dobra - wrocławscy artyści dla Ukrainy

Paczka Dobra - wrocławscy artyści dla Ukrainy

Organizator: CENTRUM POMOCY HUMANITARNEJ MY Z WAMI

O wydarzeniu

O wydarzeniu

24 maja - trzy miesiące po rozpoczęciu wojny - w sali Radio Wrocław odbędzie się koncert Paczka Dobra - wrocławscy artyści dla Ukrainy. Podczas koncertu wystąpią: The Lions, Sambor Dudziński, Francis Tuan i David Martello. Biletem wstępu będzie równowartość dużej paczki żywieniowej, a całość zebranych środków finansowych zostanie przeznaczona na zakup artykułów do Paczek Dobra. Wszystko po to, żeby już kilka dni później, mógł wyruszyć transport do tych, którzy na niego czekają. Paczka Dobra bilety na koncert we Wrocławiu już dostępne.

Paczka Dobra - artyści dla Ukrainy koncert Wrocław

  • Wykonawcy: The Lions, Sambor Dudziński, Francis Tuan i David Martello
  • Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław (al. Karkonoska 10)
  • Dyrektor artystyczny: Radosław Grygoruk
  • Nagłośnienie: PogoArt

W związku z trudną sytuacją w Ukrainie na początku wojny powstało Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini. Nasze działania były błyskawiczną odpowiedzią na potrzeby wynikające z braku pomocy po stronie ukraińskiej. Dostarczaliśmy ciepłe napoje, jedzenie, koce oraz schronienie w ogrzewanych namiotach. Udało nam się w ten sposób pomóc około 150 tys. osób czekających w kolejce na przekroczenie granicy, w tym ponad 3000 z nich zapewniliśmy nocleg. Zaopatrzyliśmy najbliższy szpital w karetkę, środki opatrunkowe i leki, wysłaliśmy transporty medyczne w głąb Ukrainy oraz zorganizowaliśmy kilkadziesiąt transportów z żywnością, przekazując łącznie około 100 ton jedzenia.

 

Sytuacja na granicy zmienia się dynamicznie, a działania wojenne pozostawiają po sobie ogromne zniszczenia i głód. Podjęliśmy decyzję, że będziemy pomagać również dalej, w głębi kraju. Tak powstał projekt Paczki Dobra - pudełka zawierającego jedzenie i środki higieniczne pozwalające przetrwać kilka dni w schronie lub sytuacji braku zaopatrzenia. Docieramy z nim tam, gdzie nikt inny nie dociera z pomocą - do małych wsi w okolicach Sum, Kijowa, Charkowa, Irpienia czy Buczy.

 

Fundacja Centrum Pomocy Humanitarnej My z Wami połączyła nasze dotychczasowe działania w Ukrainie z projektami, które realizujemy w Polsce. Postanowiliśmy zorganizować koncert pokazujący jak łatwe jest pomaganie i jak niewiele trzeba by odmienić czyjeś życie.

 

Każde nawet najdrobniejsze wsparcie jest ważne, dlatego zwracamy się z prośbą - pomóżcie nam pomagać. Dobro przyciąga dobro!

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn