Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock Purpendicular feat. Ian Paice / TSA MNK - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Purpendicular feat. Ian Paice / TSA MNK - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne

Purpendicular feat. Ian Paice / TSA MNK - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FESTO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Purpendicular feat. Ian Paice / TSA MNK, który odbędzie się 25 listopada w CWK!

TSA MNK

W pierwszej części koncertu wystąpi zespół TSA (Lekki Michalski Niekrasz Kapłon Wester). TSA MNK to polski zespół rockowy, oficjalnie założony 13 czerwca 2019 roku przez Janusza Niekrasza, Marka Kapłona i Damiana Michalskiego. Grupa stanowi osobne równoległe przedsięwzięcie artystyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru. 

Ian Paice

Ian Paice to jedyny członek zespołu Deep Purple, który grał we wszystkich wcieleniach grupy (1968–76, 1984–). Zainspirowany grą perkusistów jazzowych, takich jak Gene Krupa i Buddy Rich. Występował gościnnie na płytach wielu artystów, m.in. Paula McCartneya, George'a Harrisona i Jima Capaldiego. Koncertował także wielokrotnie z Pete'em Yorkiem, w grupie Whitesnake oraz u Gary’ego Moore’a.. Teraz wyrusza w trasę koncertową z zespołem Purpendicular, aby zaprezentować na scenie Best-Of-Classic-Deep-Purple-Show. Już 25 listopada tego roku będziemy mogli usłyszeć takie klasyki Deep Purple, jak „Child In Time”, „Black Night”, „Smoke On The Water”, „Woman From Tokyo” czy „Hush”. 

Deep Purple został okrzyknięty jednym z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy zespołów rockowych wszech czasów od lat 70., a gra na perkusji Paice’a miała na to ogromny wpływ. 

Purpendicular

Purpendicular to zespół, który gra Deep Purple w najlepszym wydaniu, najbliższym oryginałowi. Podczas ich koncertu usłyszycie wszystko: od hitów DP, przez mniej znane piosenki, po piosenki, które Ian Gillan & Co. nigdy nie grali.

Purpendicular został założony w październiku 2007 roku przez irlandzkiego piosenkarza Robby'ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzystę Joe Doblhofera. Oryginalny perkusista Deep Purple, Ian Paice, grał z zespołem podczas ich pierwszej europejskiej trasy koncertowej.

Ponieważ Deep Purple nie chciał zagrać w Machine Head 40th Anniversary Tour, zaszczyt przypadł Purpendicular. W 2012 roku zespół wyruszył w oficjalną trasę koncertową z okazji 40-lecia „Machine Head”. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął Roger Glover, oryginalny basista Deep Purple. W 2017 roku zespół wydał album Venus to Volcanus, który nagrali z Toni Carey. Obecna trasa promuje najnowszą płytę zespołu - Human Mechanic.

 

Skład zespołu:

  • Nick Fyffe (UK) - bas, (ex Jamiroquai)
  • Herbert Bucher (DE) - gitary, (exTony Carey)
  • Ian Paice (UK) - perkusja, (Deep Purple)
  • Robby Thomas Walsh (IRL) – wokal, (ex Joe Lynn Turner)
  • Christoph Kogler (AUT) – klawisze, (ex Billy Sheehan) 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też