Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Koncerty Rock TKP Miłek: Kult - koncert charytatywny

TKP Miłek: Kult - koncert charytatywny

Organizator: MATRIX CZAPSKI RYSZARD

TKP Miłek: Kult - koncert charytatywnyO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Festiwal Pamięci to pomysł Ryszarda Czapskiego, który sam w ubiegłym roku stracił syna i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudny jest to czas, dla każdego, kto tego doświadcza. Dlatego też postanowił zainicjować cykliczne spotkanie dla wszystkich, którzy zatraceni w smutku szukają oparcia w drugim człowieku. Temu właśnie ma służyć organizowane wydarzenie – ma stać się okazją do wsparcia osób pogrążonych w żałobie.

Koncert zespołu Kult to pierwszy dzień Festiwalu, rozpoczynający czterodniowe wydarzenie, podczas którego wszyscy, którzy potrzebują pomocy po stracie bliskiej osoby, będą mogli spotkać się i porozmawiać nie tylko ze sobą nawzajem, ale także skorzystać z konsultacji psychologicznych i wziąć udział w wielu wartościowych zajęciach, które z pewnością przyniosą im ulgę.

Dochód ze sprzedaży biletów z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc dziewięcioletniej mieszkance Szczecina - Kasi Maziarz.

Kasia Maziarz zmaga się z najcięższym wariantem mutacji w genie GNB1. Wg lekarzy nie powinna chodzić ani mówić. Miała być dzieckiem leżącym i bez kontaktu. Dzięki intensywnej rehabilitacji w wieku 4 lat zaczęła chodzić, a dzięki dwóm rewelacyjnym terapiom SDD i Metodzie Padovan zaczęła mówić. Jeszcze wiele pozostało do zrobienia a czasu coraz mniej, więc żeby przyspieszyć rozwój i wychwycić błędy, które popełniamy pracując metodą Padovan na miejscu postanowiłam wybrać się z Kasią do miejsca gdzie są najlepsi specjaliści w tej dziedzinie, do miejsca gdzie ta metoda powstała i gdzie mają najlepsze efekty. Dwutygodniowy turnus w Brazylii, to koszt ok. 30000 zł.

Kasia jeszcze niewiele mówi, nie wchodzi w relacje z dziećmi - obserwuje tylko, ma wiele lęków i dziwnie się zachowuje. Wiemy, że dzięki neurofunkcjonalnej reorganizacji Metodą Padovan możemy to zmienić. Miesięczne koszty rehabilitacji to 5 tyś zł, co jakiś czas turnus rehabilitacyjny to koszt 6 tyś.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też