Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Rock Dominic Miller

Dominic Miller

16-17.05.2024 Katowice, Wrocław

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Dominic MillerBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Katowice

Dominic Miller
czwartek
16.05.2024
20:00

Dominic Miller

Katowice, Katowice Miasto Ogrodów

Wrocław

Ethno Jazz Festival DOMINIC MILLER
piątek
17.05.2024
20:00

Ethno Jazz Festival DOMINIC MILLER

Wrocław, Stary Klasztor

O wydarzeniu

Współtwórca sukcesu Stinga zagra w Katowicach i Wrocławiu! Jego melodyjne riffy wpadają w ucho publiczności ze wszystkich kontynentów. Dominic Miller bilety na koncert już w sprzedaży.

Dominic Miller informacje

Razem stworzyli wszystkie albumy Stinga poczynając od „The Soul Cages" z 1991 roku. Dominic jest autorem muzyki utworu „Shape of My Heart", jednego z największych przebojów Stinga. Wspólnie zagrali grubo ponad tysiąc koncertów na całym świecie!

Zbyt skrótowe i po prostu niesprawiedliwe jest nazywanie Dominika Millera jedynie „gitarzystą Stinga". Prawdą jest jednak, że ci dwaj panowie pacują razem w wielkimi sukcesami nieprzerwanie od ponad 30 lat! Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary co m.in.: Phil Collins (światowy hit „Another Day in Paradise'), Tina Turner, Youssou N'Dour, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.

Dominic Miller urodził się w Buenos Aires, jest synem Amerykanina i Irlandki. Studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. Na swoim koncie ma 10 autorskich albumów i cieszy się sławą wybitnego muzyka sesyjnego. Poczynając od końca lat 80-tych wziął udział w nagraniu ponad 200 płyt takich wykonawców jak wymienieni wcześniej oraz m.in.: Katie Melua, The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Luciano Pavarotti, The Pretenders, Boyzone, The Backstreet Boys.

Współpracę ze Stingiem rozpoczął od albumu „The Soul Cages" z 1991 roku i od tamtej pory jest jego stałym współpracownikiem, jego prawą reką. Pracował z nim nad wszystkimi kolejnymi 12-toma albumami albumami i zagrał u jego boku ponad 1200 koncertów!. Obecnie Dominic jest artystą słynnej monachijskiej wytwórni ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości.

Na koncertach zaprezentowane zostaną utwory z solowych płyt Dominika, nie zabraknie też zapewne kilku utworów z repertuaru Stinga.

Skład zespołu:

  • Dominic Miller – gitary
  • Jacob Karlzon – fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Nicolas Fiszman – bas
  • Ziv Ravitz -perkusja, instrumenty perkusyjne

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też