Nieszpory Ludźmierskie

Nieszpory Ludźmierskie

Serdecznie zapraszamy na koncert Nieszpory Ludźmierskie, który odbędzie się 2 lutego 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu! Nieszpory Ludźmierskie bilety na koncert już w sprzedaży!

W 2017 roku minęło 25 lat od premiery Nieszporów Ludźmierskich - wielkiego dzieła Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Nieszpory składają się z 18 pieśni – psalmów, śpiewanych w partiach solowych i z chórem.
Od swojej prapremiery w 1992 roku utwór cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród krytyków, jak i słuchaczy. Koncert został wystawiony już ponad 100 razy w kraju i za granicą w reprezentatywnych kościołach i katedrach, m. in. w Chicago, Toronto, Nowym Jorku, ostatnio także we Lwowie i Wilnie oraz jako wizytówka polskiej kultury na wystawie światowej EXPO ’98 w Lizbonie.
Jan Kanty Pawluśkiewicz stworzył utwór, który zachwyca nie tylko swymi walorami artystycznymi, ale także duchowymi. To prawdziwa cześć oddana Matce Bożej Królowej Podhala. Muzyka Nieszporów jest niesłychanie różnorodna i zawiera na tle klasycznym elementy folkloru góralskiego, muzyki orientalnej, a także i tradycyjnej kościelnej (fragmenty grane na fisharmonii), czy partie chorałowe. Piękny, poetycki tekst Leszka Aleksandra Moczulskiego oparty na Psalmach Dawidowych to również niezwykły walor utworu.
Nieszpory Ludźmierskie koncerty
Udział znanych artystów estradowych i ich perfekcyjne wykonanie partii solowych niewątpliwie wpływają na popularność tego koncertu wśród szerszej publiczności. Nieszpory oczarowują i zachwycają słuchaczy, a owacjom na stojąco i bisom nie ma końca. Naturalną przestrzenią dla wykonywania tego dzieła są obiekty sakralne. Z okazji 25-lecia utworu, przyszedł czas aby zaprezentować go w najbardziej prestiżowych salach Polski. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpią: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki, Kuba Badach, Marek Bałata, a także Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie oraz połączone chóry Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (przygotowanie Bożena Stasiowska-Chrobak) oraz Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (przygotowanie Szymon Wyrzykowski). Całością dyryguje Rafał Jacek Delekta.

Nieszpory Ludźmierskie Wrocław 2019. Nieszpory Ludźmierskie  bilety dostępne na eBilet!

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nieszpory Ludźmierskie
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/