Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Pop Bartek Królik

Bartek Królik

18.08.2024 Gdańsk

Organizator: Hossa.biz Sp. z o.o.

Bartek KrólikBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Bartek Królik
niedziela
18.08.2024
19:00

Bartek Królik

Gdańsk, Stary Maneż

O wydarzeniu

Bilety na koncerty Bartka Królika już w sprzedaży! Występy zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów. 

Bartek Królik informacje

Bartek Królik od lat obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r'n'b.

Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie "Pan od muzyki", oraz docenionym przez krytyków projekcie "Spoken Love" kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony.

Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy.

Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze a barokowym housem i nu disco, parkiety. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w "Opus Dance".

W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadaja nam historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności.

Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco.

Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. 

W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów.

 Opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie.

 

 

 

Podczas koncertu wystąpi z autorskim materiałem z dwóch solowych płyt : "Pan od muzyki" i "14".

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też