Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana Natalia Niemen z Big Bandem "Niemen znany i mniej znany"

Natalia Niemen z Big Bandem "Niemen znany i mniej znany"

16.06.2024 Legnica

Organizator: LEGNICKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Karlińskiego

Natalia Niemen z Big Bandem "Niemen znany i mniej znany"BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Natalia Niemen z Big Bandem "Niemen znany i mniej znany"
niedziela
16.06.2024
20:00

Natalia Niemen z Big Bandem "Niemen znany i mniej znany"

Legnica, Akademia Rycerska (Sala maneżowa)

O wydarzeniu

Natalia Niemen z Big Bandem bilety na koncert "Niemen znany i mniej znany" już dostępne. Natalia wystąpi w powiększonym składzie instrumentalnym a konkretnie w towarzystwie 9- osobowego big bandu, repertuar obejmował będzie materiał ze wspomnianej płyty, która świetnie koresponduje z aranżami na instrumenty dęte. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”. 

 

Koncert odbędzie się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (Legnickie Centrum Kultury ul. Chojnowska 2)

 

O projekcie “Niemen znany i mniej znany”

“Niemen znany i mniej znany” to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę znaną, a także tę mniej rozpowszechnioną. Jest przypomnieniem wydanej w 2017 roku płyty o podobnym tytule, co ma związek z 20 rocznicą śmierci Czesława, która przypada dokładnie na 2024 rok. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „terra deflorata” czy „spodchmurykapelusza”.

Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo analogową „machinerię” instrumentów.

Natalia Niemen informacje

Natalia Niemen - piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

 

 

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też