Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Wojciech Karolak Trio

Wojciech Karolak Trio

Organizator: Blues Club

Wojciech Karolak TrioO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncerty Wojciech Karolak Trio, które odbędą się w Blues Club w Gdyni. Wojciech Karolak Trio bilety już dostępne.

 

Odwołane

  • Wojciech Karolak 24.06.2021

 

Kariera muzyczna Wojciecha Karolaka swój początek bierze 1958, kiedy zaczął współpracować z zespołem Jazz Believers jako saksofonista. W zespole występował także Jan Ptaszyn Wróblewski oraz Krzysztof Komeda. W latach 1959-60 grał na saksofonie w grupie The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego.

W 1961 roku grał na fortepianie w zespole Andrzeja Kurylewicza. Współpracował także z Swingtetem Jerzego Matuszkiewicza. Był też aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandem Polskiego Radia.

Wojciech Karolak Trio

W 1962 założył The Karolak Trio razem z Andrzejem Dąbrowskim i wydał pierwszą autorską płytę. W 1963 współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespole Polish Jazz Quartet. Od 1966 do 1973 mieszkał w Szwecji. W tym czasie grał w różnych zespołach, współpracując także z Michałem Urbaniakiem, z którym występował m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

 

W 1973 stał się właścicielem organów Hammonda-B3. W latach 1973-1978 współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim w zespole Mainstream. Współpracował również z Czesławem Bartkowskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną oraz Studiem Jazzowym Polskiego Radia. W 1979 ograniczył działalność koncertową i poświęcić się komponowaniu. Pisał piosenki rozrywkowe i kabaretowe, najczęściej do tekstów żony - Marii Czubaszek. W latach 1980 powstały większe formy - suity, muzyka do filmów i spektakli teatralnych, a także liczne tematy jazzowe. 

Wojciech Karolak do koncertowania powrócił w 1984, występując w triu Szukalskiego i Bartkowskiego. Z muzykami tymi nagrał płytę długogrającą "Time Killers", uznaną przez magazyn "Jazz Forum" za najlepszą płytę jazzową lat 80. 

W 1998, z okazji 40-lecia swej pracy artystycznej, wystąpił ze specjalnym jubileuszowym koncertem podczas Jazz Jamboree. W 2010 został uhonorowany nagrodą "Złoty Fryderyk" za całokształt osiągnięć artystycznych. W 2013 roku otrzymał Honorowego Swingującego Kruka przyznawanego dla wielkich osobowości jazzu.

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też