Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Jazz i Blues Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

05.01.2024 Legnica

Organizator: LEGNICKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Karlińskiego

Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi KordosBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos
piątek
05.01.2024
19:00

Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

Legnica, Akademia Rycerska (Sala maneżowa)

O wydarzeniu

Cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności? To Roland Abreu zaprezentuje Wam to co kochacie! Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon, bolero i cha cha cha. Bilety na Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos już w sprzedaży.

Roland Abreu

Zespół tworzą kontrabasista Roland Abreu, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem jest perkusista Dominik Jaske.

Roland Abreu razem z zespołem zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018, III miejsce podczas Blue Note Poznań Competition 2018, Grand Prix Złotego Krokusa i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów!

Wraz z zespołem wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też