Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

JAZZTIVAL vol. II

Organizator: World Orchestra - Grzegorz Piotrowski

JAZZTIVAL vol. IIO wydarzeniu

O wydarzeniu

Jazztival vol. II - zapraszamy na koncert odbywający się  23 czerwca w Amfiteatrze w Ustroniu! Jazztival to mikstura jazzu, ludowej, polskiej improwizacji jak również ogromna otwartość na wpływy innych, odległych kultur. Jazztival bilety na koncerty już w sprzedaży. 

 

MYSTERIES LAB  

Ich muzyka to niezwykła mieszanka tego, co w jazzie i fusion najlepsze, a sami jako swoje inspiracje przedstawiają tak wielkie nazwiska jak Hiromi Uehara, Vijay Iyer, Now vs Now, czy Nerve.

Wystąpi w składzie: Aleksander Zabłocki - piano / Jan Wierzbicki - bass / Tomasz Mądzielewski - drums 

 

GRZECH PIOTROWSKI “ONE WORLD” feat. Mustapha El Boudani

Grzech Piotrowski – kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu. Twórca „WORLD ORCHESTRA – Grzech Piotrowski”

Projekt One World jest kameralną odsłoną World Orchestra. Prezentuje muzyczne inspiracje artysty, których doświadcza podczas swoich podróży. Wyszukuje wybitne osobowości muzyczne i zaprasza do wspólnej improwizacji. Wkrótce na rynku pojawi się drugie wydanie płyty „One World II”.

Gościem specjalnym Grzecha Piotrowskiego, tym razem będzie Mustapha El Boudani, muzyk urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej  rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary i wysokich wydm zwanych Erg Chigaga (erg oznacza wydmę). Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny  folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu - gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni, wodzie. W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w  tradycyjny  strój Nomadów.

JAZZTIVAL bilety już dostępne!

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też