Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Natalia Sikora „Buried Alive In The Blues"

Natalia Sikora „Buried Alive In The Blues"

Organizator: Booking Place - Teatr IMKA

OpisArtyści

Opis

Natalia Sikora zaśpiewa piosenki Janis Joplin! Serdecznie zapraszamy na koncert Natalii Sikory, który odbędzie się 5 marca 2022 w warszawskim Teatrze IMKA. Natalia Sikora bilety na koncert już w sprzedaży.

Natalia Sikora Buried Alive In The Blues Warszawa

„Buried Alive In The Blues" – to tytuł koncertu poświęconego twórczości Janis Joplin w wykonaniu zwyciężczyni drugiej edycji programu „The Voice of Poland" - Natalii Sikory z zespołem. Kultowe piosenki Janis Joplin usłyszymy 5 marca o godzinie 19.00 w Teatrze Imka.
Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji, gdzie po raz kolejny sięgnie po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych. Chyba każdy pamięta jej "Cry Baby" na przesłuchaniach w The Voice of Poland. Z repertuarem Janis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Janis.
Jesteśmy głodni Szczerości i Prawdy. Jesteśmy głodni Czułości. Jesteśmy głodni Wolności. Gubimy się szukając Miłości do samych siebie i do siebie nawzajem. Nikt, jak Janis, moja Duchowa Siostra, nie rozrywał więzów niewoli i nikt tak nie wołał o Wolność i nikt tak nie płonął w imię Miłości. Dlatego wracam do Was z Janis. Chcę płonąć dla Was tą Miłością i tym Światłem. Zapraszam Was na Koncert BURIED ALIVE IN THE BLUES.- Natalia Sikora

Natalia Sikora kariera

Natalia pochodzi ze Słupska i tam rozpoczęła się jej przygoda ze sceną – muzyczną i teatralną. Od 2007 współpracowała z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie Sikora Proniuk Duo. Wynikiem ich wspólnej działalności jest płyta Absurdustra–Próba Norwida wydana w 2011. Występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake, oraz była wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 wygrała drugą edycję programu TVP2 The Voice of Poland. W tym samym roku za wykonanie utworu Konie zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła również Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki Jasnyj sokol z repertuaru zespołu Lube. W 2014 wydała drugi, solowy album studyjny, pt. BWB Experience

W maju 2018 roku ukazał się kolejny album Natalii pt. Tribute to Mira Kubasińska w hołdzie dla wokalistki grupy Breakout, a został on nagrany z muzykami go współtworzącymi tj. Krzysztof Dłutowskim, Dariuszem Kozakiewiczem (Perfectoraz Winicjuszem Chróstem.

Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010), dzieli więc swój czas zawodowy między koncertowanie a pracę w teatrze. Obecnie jest aktorką w Teatrze Polonia w Warszawie gdzie wciela się w rolę Edith Piaf w spektaklu Piękny Nieczuły, a w musicalu Huśtawka na motywach sztuki Dwoje na huśtawce Williama Gibsona gra główną rolę. Spektakl prezentuje Och-Teatr w Warszawie, a premiera odbyła się w listopadzie zeszłego roku. 

W maju 2019 roku ukazała się autorska płyta Natalii Sikory pt. Ailatan. Na tej płycie pośród 12 premierowych piosenek znajdują się Ostrożnie, to moje serce do słów Marka Gaszyńskiego, W ogniu Dariusza Kozakiewicza oraz Korpo potwory – Jacka Perkowskiego i Paco Sarra. Ten album został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Blues.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn