Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Mike Greene (USA) & Tomek Dziano

Mike Greene (USA) & Tomek Dziano

Organizator: Blues Club

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Bilety na koncert Mike'a Greene'a & Tomka Dziano już w sprzedaży - duet wystąpi w Blues Club 8 czerwca.

Mike Greene urodził się w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Dorastał słuchając bluesa, gospel i rhythm’n’bluesa. Na początku lat 70. opuścił Stany Zjednoczone, aby uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę w Wietnamie. Wyemigrował do Europy, gdzie dość szybko założył grupę Dirty Grits, a po jej rozwiązaniu formację Bulldog Gravy. W 2005 roku zespół Bulldog Gravy koncertował w Polsce, m.in. na festiwalach Toruń Blues Meeting i Jesień z Bluesem. Mike Greene świetnie gra na gitarze, mandolinie, banjo i akordeonie. Jego mocny, ciepły głos sprawia, że jest entuzjastycznie przyjmowany przez najbardziej wymagającą publiczność. W Polsce współpracuje często z czołowym gitarzystą bluesowym Leszkiem Cichońskim i harmonijkarzem Łukaszem „Wiśnią” Wiśniewskim, frontmanem Kraków Street Band i tria Hard Times.

Z urodzonym w Łodzi Tomkiem Dziano, byłym członkiem zespołu Street Blues, dzieli scenę od kilku lat. Greene i Dziano spotkali się po raz pierwszy w 2011 roku z okazji setnej rocznicy urodzin bluesmana Roberta Johnsona, akompaniując wnukowi legendarnego muzyka. Obaj od lat mieszkają we Francji, gdzie w 2012 roku wraz z Alainem Michelem i Stephanem Ranaldim założyli grupę Immigrants, z którą koncertują na festiwalach w Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech i Szwajcarii.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn