emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Jazz i Blues NOWAKOWSKI // LORBER // JACKSON JR // BADACH

NOWAKOWSKI // LORBER // JACKSON JR // BADACH

Organizator: Funky Cats Studio Marcin Nowakowski

NOWAKOWSKI // LORBER // JACKSON JR // BADACHO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Majowe koncerty będą pierwszą okazją, by wysłuchać na żywo repertuaru z najnowszej płyty Marcina Nowakowskiego NEXT LEVEL, w dodatku w tak znakomitym wykonaniu. Na scenie towarzyszyć mu będą wyjątkowi muzycy - producent albumu, pianista - Jeff Lorber, gitarzysta - Paul Jackson Jr., basista - Michał Barański oraz perkusista - Paweł Dobrowolski. Gościem specjalnym koncertów będzie Kuba Badach, który na płycie zaśpiewał singlowy utwór „Na różowo”. NOWAKOWSKI // LORBER // JACKSON JR // BADACH bilety już w sprzedaży.

O albumie Next Level

Według Marka Niedźwieckiego album Next Level jest najlepszym i najważniejszym w karierze Nowakowskiego. Sam saksofonista mówi: „największą wartością tych koncertów będą moje emocje, które mam nadzieję, poruszą słuchaczy. Podczas pracy nad Next Level rozsmakowałem się w muzykowaniu, interakcji z moimi muzykami - jestem pewien, że ta radość i zabawa muzyką będzie słyszalna od pierwszego dźwięku na koncertach. Spotkania na żywo są dla mnie zawsze ogromną przyjemnością, a granie z tak znakomitymi kompanami jest dla mnie niezwykle ekscytujące. Jestem pewien, że słuchacze nie zapomną tych koncertów przez wiele lat.”

Marcin Nowakowski

Saksofonista, multiinstrumentalista, producent muzyczny i muzyk sesyjny. Nazywany przez amerykańskich dziennikarzy muzycznych „europejskim ambasadorem smooth jazzu”. Pytany o definicje własnej twórczości artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz. Na koncie ma trzy studyjne albumy („Smooth Night“, „Better Days“, „Shine”), których sprzedaż przyniosła wyróżnienia w postaci dwóch platynowych i trzech złotych płyt ZPAV. Wszystkie studyjne płyty zostały wydane na świecie i odniosły duży sukces na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Poza solowymi dokonaniami saksofonista nagrał ponad 50 płyt jako muzyk sesyjny i zagrał tysiące koncertów u boku innych wykonawców. Obecnie na stałe współpracuje z Lady Pank, a gościnnie występuje w zespole Kuby Badacha.

Jeff Lorber

Amerykański pianista, producent, kompozytor, zdobywca statuetek Grammy. Legenda kalifornijskiej sceny contemporary jazz. Lorber wydał ponad 20 solowych albumów, był producentem płyt takich artystów jak Chris Botti, David Benoit, Eric Marienthal, The Manhattan Transfer, Paula Abdul, czy U2. Od 2008 roku regularnie współpracuje z Marcinem Nowakowskim produkując jego trzy albumy i koncertując w Europie.

Paul Jackson Jr.

Amerykański gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor i producent muzyczny, którego nie trzeba przedstawiać fanom muzyki. Oprócz solowych albumów, nagrywał jako muzyk sesyjny najważniejsze płyty w historii muzyki: Thriller i Bad Michaela Jacksona oraz albumy takich artystów jak: Ella Fitzgerald, The Jacksons, BB King, Lionel Richie, Whitney Huston, Anita Baker, George Benson, Luther Vandross, Al Jarreau, Marcus Miller, Elton John. W 2013 zagrał na płycie Random Access Memories formacji Daft Punk.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też