Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Chatka Blues Festival

Chatka Blues Festival

Organizator: Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA)

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na Chatka Blues Festival, który odbędzie się w dniach 23-24 września w Lublinie. Chatka Blues Festival bilety już dostępne. 

O Chatka Blues Festival w Lublinie 

W tym roku, nasze bluesowe granie zainaugurujemy koncertem legendy polskiego bluesa – Kasy Chorych. Zespół po latach powraca do Lublina i ponownie zagra na scenie CHBF! Koncert odbędzie się 23 września (piątek) w Centrum Handlowym VIVO, a wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii koncertowej, prezentująca występy artystów z poprzednich edycji Chatka Blues Festiwal. Na wydarzenia w Centrum Handlowym Vivo Lublin (wystawa + koncert) jest wstęp wolny.

 

Na drugi dzień imprezy (sobota, 24 września) zapraszamy do Chatki Żaka. Jako pierwszy na naszej kultowej scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Artysta gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel), dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

 

Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta Daryl Strodes, który uraczy nas doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz. Zapraszamy!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo! Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

 

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn