MOXO Presents: Aga Derlak Trio
Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

O wydarzeniu
Zapraszamy na koncert Aga Derlak Trio - bilety już w sprzedaży!
Przed koncertem zapraszamy na kolację.
16:00 - Otwarcie restauracji
19:00 - Koncert
W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.
Aga Derlak informacje
Aga Derlak – pianistka, kompozytorka i edukatorka. Absolwentka Berklee College of Music w Bostonie (2019) i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017). Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kształciła się̨ u mistrzów polskiej jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. Przez dwa lata mieszkała w Bostonie, gdzie doskonaliła swe umiejętności pod okiem Danilo Pereza, pianisty Wayne Shortera. W 2019 roku pracowała w Fundacji Danilo Pereza w Panamie, animując swych uczniów do rozwijania odwagi w korzystaniu ze swojej twórczej wolności. Doświadczenie to silnie ukształtowało jej osobowość, cel i misję.
Twórczość Agi Derlak zdobywa szerokie uznanie zarówno wśród jazzowej publiczności, jak i wśród krytyków – w kraju i za granicą. Pianistka jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. Fryderyka 2016 (Jazz: Fonograficzny Debiut Roku), nagrody indywidualnej na Zilina Jazz Competition (2016, Słowacja), Czech Contest (Czechy, 2015) oraz Krokus Jazz Festival (2014).
Aga Derlak koncertowała w USA, Meksyku, Panamie, Niemczech, Grecji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Włoszech, Hiszpanii i Mołdawii. Artystka brała udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Europie i nie tylko: (m.in. Athens Technopolis Jazz Festival, Ankara Jazz Festival, Xjazz Berlin, Panama Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival, Jazztopad in NY). We wrześniu 2019 wystąpiła ze swoim kwintetem w legendarnym Jazz at Lincoln Center / Dizzy’s Club w Nowym Jorku.
Aga współpracowała między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Tomaszczykiem, Danielem Toledo, Atom String Quartet, Dorotą Miśkiewicz, Andree Haywardem, Lucianą Souzą, Claudio Ragazzi, Mauricio Moralesem, Patricia Zarate, Jerzym Małkiem, Grzechem Piotrowskim, Sabiną Meck, Łukaszem Żytą i wieloma innymi artystami.
Pianistka realizuje swoje muzyczne inspiracje w kilku projektach. Aga Derlak Trio to formacja, z którą artystka wydała dwa autorskie albumy sygnowane przez słowacką wytwórnię Hevhetia: First Thought (2015, nagroda Fryderyk) oraz Healing (2017). Towarzyszą jej Michał Kapczuk (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja).
Na początku 2023 roku ukaże się trzeci album Agi Derlak, zatytułowany “Parallel” nagrany w septecie z gościnnym udziałem Atom String Quartet zawierający 10 przemyśleń artystki dotyczących czasu i przestrzeni.
Najnowszy singiel “The Word” promujący trzeci album Agi Derlak, to utwór zadający pytanie co by się stało, gdyby to pierwsze słowo /Logos/, słowo które stworzyło czas i przestrzeń jakie dziś znamy, padło z innych ust, raz jeszcze. Autorką tekstu jest wokalistka, songwriterka i liderka zespołu Chłopcy Kontra Basia - Basia Derlak. Utwór wyłania się powoli z majestatycznego intra skomponowane przez Agę Derlak dla Atom String Quartet, którzy wspólnie, wraz z zespołem Agi, snują tę zagadkową opowieść.
Tytuł albumu „Parallel” odnosi się do teorii równoległych wszechświatów, poszukiwania alternatywnej rzeczywistości, w której moglibyśmy wykorzystać stracone szanse, dokonać zupełnie innych wyborów, i zobaczyć na własne oczy „co by było gdyby”. Muzyczna warstwa wychodzi śmiało poza konwencje akustycznego jazzu, ukazuje niejako muzyczną równoległa rzeczywistość, jedno z wielu oblicz artystki. Na krążku znajdują się również utwory wokalnoinstrumentalne, których warstwę tekstową stanowią wiersze artystki zadające pytania o realność, prawdę, pamięć. Silną inspiracją dla filozofii albumu stanowi twórczość Olgi Tokarczuk, a szczególnie powieść “Bieguni”, ukazująca rzeczywistość jako splot zdarzeń, pozornie niezwiązanych ze sobą istnień połączonych niewidzialną nicią, należących do jednej wielkiej niepojętej, transcendentnej całości. Na albumie usłyszymy oprócz Agi takich artystów jak: Jerzy Małek, Basia Derlak, Wojciech Lichtański, Marcin Kaletka, Michał Kapczuk, Szymon Madej oraz Atom String Quartet w składzie: Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski.
Twórczość Agi Derlak to przede wszystkim nieposkromiona ekspresja i niepowstrzymana wolność, która kieruje jej muzykę na nowe, kręte ścieżki, wiodące poprzez historię jej życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną; inspiracje - czasem przeciwstawne sobie, czasem się dopełniające. I właśnie ten taniec miedzy tym co poprawne a nie, między tym co bezpośrednie a niedosłowne, wypowiedziane i niedopowiedziane, jest tym do czego artystka zaprasza. Jej twórczość to odwaga, innowacyjność, niepowtarzalność, absolutna szczerość w poszukiwaniu większego sensu i znaczenia muzyki.
O Adze Derlak:
„Poznałem ją jako świetną flecistkę, ale na pianie to prawdziwa rewelacja.“
Zbigniew Namysłowski
"Pani Agnieszka i jej muzyczna formacja reprezentują sobą absolutnie najwyższą i najlepszą
czołówkę polskich artystów jazzowych."
Maciej Janiszyn
Podobne wydarzenia
Bilety na Jazz i Blues: Jazzowy Sting już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazzowy Sting (Kraków) - kup bilety już teraz!
Jazzowy Sting
06.09.2025
Kraków
Bilety na Jazz i Blues: Jazz w Ogrodzie: Frank Sinatra w wykonaniu Sławka Uniatowskiego już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz w Ogrodzie: Frank Sinatra w wykonaniu Sławka Uniatowskiego (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Jazz w Ogrodzie: Frank Sinatra w wykonaniu Sławka Uniatowskiego
21-22.06.2025
Kraków, Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Koncert Muzyki Ludovico Einaudiego i Yanna Tiersena przy świecach już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Koncert Muzyki Ludovico Einaudiego i Yanna Tiersena przy świecach (Szczecin) - kup bilety już teraz!
Koncert Muzyki Ludovico Einaudiego i Yanna Tiersena przy świecach
18.05.2025
Szczecin
Bilety na Jazz i Blues: Scott Bradlee's Postmodern Jukebox - Magic and Moonlight Tour 2025 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Scott Bradlee's Postmodern Jukebox - Magic and Moonlight Tour 2025 (Gdańsk, Kraków, Łódź, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Scott Bradlee's Postmodern Jukebox - Magic and Moonlight Tour 2025
02.06-24.09.2025
Gdańsk, Kraków, Łódź i inne
Bilety na Jazz i Blues: Beth Hart 2025 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Beth Hart 2025 (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Beth Hart 2025
14.07.2025
Warszawa
Bilety na koncerty jazzowe w Vertigo Jazz Club Restaurant we Wrocławiu. Vertigo Wrocław koncerty jazz soul blues. Vertigo bilety
Vertigo Presents
07-31.05.2025
Wrocław
Bilety na Jazz i Blues: Jazz w Ogrodzie: Kamasi Washington już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz w Ogrodzie: Kamasi Washington (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Jazz w Ogrodzie: Kamasi Washington
10.07.2025
Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Wymyśliłem Ciebie – wieczór z muzyką Andrzeja Zauchy już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Wymyśliłem Ciebie – wieczór z muzyką Andrzeja Zauchy (Kraków) - kup bilety już teraz!
Wymyśliłem Ciebie – wieczór z muzyką Andrzeja Zauchy
05.10.2025
Kraków
Bilety na Ladies Jazz Festival - najwspanialsze artystki jazzowe ponownie na scenie w Gdyni na Ladies’ Jazz Festival 2024! Ladies' Jazz Festival Gdynia
Energa Ladies Jazz Festival 2025
20-27.07.2025
Gdynia
Bilety na Jazz i Blues: Mulatu Astatke już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Mulatu Astatke (Poznań, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Mulatu Astatke
07-08.09.2025
Poznań, Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Jazz Club in New York już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz Club in New York (Poznań) - kup bilety już teraz!
Jazz Club in New York
06.05.2025
Poznań
Bilety na Jazz i Blues: Adolphe Sax – twórca saksofonu już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Adolphe Sax – twórca saksofonu (Poznań) - kup bilety już teraz!
Adolphe Sax – twórca saksofonu
07.05.2025
Poznań
Bilety na Jazz i Blues: Oscar Jerome już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Oscar Jerome (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Oscar Jerome
07.05.2025
Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Night with Duke Ellington już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Night with Duke Ellington (Poznań) - kup bilety już teraz!
Night with Duke Ellington
08.05.2025
Poznań
Bilety na Jazz i Blues: Kraków Street Band już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Kraków Street Band (Kraków) - kup bilety już teraz!
Kraków Street Band
09.05.2025
Kraków
Bilety na Jazz i Blues: Diana Krall vol.2 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Diana Krall vol.2 (Poznań) - kup bilety już teraz!
Diana Krall vol.2
09.05.2025
Poznań
Bilety na Jazz i Blues: B.B. King and Friends już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ B.B. King and Friends (Poznań) - kup bilety już teraz!
B.B. King and Friends
10.05.2025
Poznań
Bilety na Jazz i Blues: Maciek Pysz & Mateusz Pałka Duo już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Maciek Pysz & Mateusz Pałka Duo (Kraków) - kup bilety już teraz!
Maciek Pysz & Mateusz Pałka Duo
15.05.2025
Kraków
Bilety na Jazz i Blues: Legendy Jazzu dla Mam - Old Metropolitan Band już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Legendy Jazzu dla Mam - Old Metropolitan Band (Kraków) - kup bilety już teraz!
Legendy Jazzu dla Mam - Old Metropolitan Band
24.05.2025
Kraków
Koncert Komeda.Perspektywa Nova - Tubis Trio Magdalena Kumorek. Tumbis Trio Kumorek bilety na koncert we Wrocławiu. Magdalena Kumorek koncerty
Tubis Trio
25.05.2025
Łódź