Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023

SPRAWDŹ BILETY

NOWE OGŁOSZENIE Joep Beving, Mykki Blanco, Pantha Du Prince i Talaboman kolejnymi artystami, którzy pojawią się podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023, na dużej scenie NOSPR!

 

Jeden z najbardziej cenionych festiwali powraca - między 8 a 11 czerwca 2023 roku najbardziej intrygujące dźwięki ponownie opanują Katowice, a miasto wypełnią tysiące fanów nowej muzyki. Festiwalowy „długi weekend” obejmie uroczysty koncert otwarcia w NOSPR, dwa biletowane dni w Strefie Kultury oraz FAJRANT, czyli bezpłatny maraton tańca na zamknięcie wydarzenia. Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 bilety na 18. edycję festiwalu już w sprzedaży.

Karnet 3-dniowy obejmuje koncert otwarcia w NOSPR (8.06 godzina 20:00) oraz 2 dni na terenie katowickiej Strefy Kultury. 

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 »Artyści » Line-Up »

Dotychczas ogłoszeni artyści: Joep Beving, Mykki Blanco, Pantha Du Prince, Talabonan, Billy Woods, Romare, Tangerine Dream, Theon Cross, William Basinski

 

Kolejne ogłoszenia WKRÓTCE!

 

Joep Beving

Holenderski kompozytor i pianista. W serwisach streamingowych to jeden z najczęściej słuchanych spośród żyjących pianistów na świecie. Ponad 2-metrowy Joep Beving łączy charakterystyczny image niesfornego brodacza z niezwykle elegancką i pełną emocji muzyką nawiązującą do ambientu i neoclassical. Jego delikatne i hipnotyzujące melodie porównuje się z twórczością takich mistrzów, jak Max Richter, Ólafur Arnalds czy Nils Frahm. Jednym z najważniejszych źródeł inspiracji dla holenderskiego pianisty pozostaje starożytna filozofia i duchowość Wschodu, na co wskazują m.in. tytuły kolejnych albumów: "Solipsyzm", "Prehension" i "Henosis". Joep Beving jest artystą prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon, która opublikowała jego 4 solowe albumy. Ostatni, zatytułowany "Hermetism", miał premierę wiosną 2022 roku. Według słów artysty, to jego własne lekarstwo na pandemię.

 

Mykki Blanco

Raperka naginająca znaczenie płci, a także performerka i poetka. Słynie z ekstrawaganckich i szalonych występów na żywo. Mykki Blanco narodziła się jako projekt video-artu, który przedstawiał transgresywną postać zamieszczającą vlogi i rapy w mediach społecznościowych. Wyewoluowała z niego raperka, która pchnęła hip-hop do nieokiełznanych granic, łącząc noise i eksperymenty z klubowymi i trapowymi dźwiękami. Mykki Blanco przeciera wywrotową ścieżkę w gatunku historycznie uwikłanym w problemy mizoginii, homofobii i transfobii. Do swoich inspiracji zalicza Lil’ Kim, Anaïs Nin i performerkę drag Vaginal Davis. Mykki Blanco wydała 4 albumy, z których ostatni to "Stay Close To Music", który ukazał się jesienią 2022 roku.

​​​

Pantha Du Prince

Solowy projekt Hendrika Webera, łączący house, techno i shoegaze. Weber zaczął grać na gitarze w wieku 13 lat, po czym przeniósł się na grunt muzyki elektronicznej. Za pomocą 16-kanałowego miksera studyjnego łączył drony z samplami i komputerem. Te wczesne eksperymenty stały się podstawą zarówno jego eksperymentalnej muzyki, wydawanej jako Panthel i Glühen 4, oraz techno wydawanego jako Pantha Du Prince.  Pod tym szyldem Weber wydał serię albumów, singli i EP-ek. Każdy z nich to słodko-gorzkie techno, które spodoba się zarówno na parkietach, jak i na salonach. Czerpie z Detroit techno, minimalu i acidu, ale inspirują go również My Bloody Valentine, Slowdive i psychodelia, a także muzyka klasyczna. Weber gra również na basie w hamburskim zespole Stella, a instrument ten jest również eksponowany w jego nagraniach jako Pantha Du Prince. Remiksował m.in. utwory takich artystów, jak Depeche Mode, Animal Collective i Philip Glass.

 

Talaboman

Owoc kooperacji pomiędzy dwoma uznanymi twórcami deep house. Duet tworzą pochodzący ze Szwecji Axel Boman, współzałożyciel wytwórni Studio Barnhus oraz hiszpański didżej i producent John Talabot, który jest właścicielem Hivern Discs. W ramach współpracy obaj artyści nie trzymają się żadnego konkretnego stylu, czy uczucia. Ich utwory wyróżnia bujna  produkcja, pełna wpływów afrykańskich rytmów, disco i ambientu. Pierwszym wspólnym  utworem duetu Talaboman był "Sideral" z wydanego w 2013 roku miksu DJ-Kicks Johna Talabota. Debiutancki album duetu "The Night Land," ukazał się w 2017 roku nakładem kultowej wytwórni R&S.

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice 8-11.06.2023 

Tegoroczna, 17. edycja TNMK przeszła do historii. To były cztery niezwykłe dni wypełnione najsilniejszymi emocjami. Powrót do formuły sprzed pandemii okazał się bardzo udany i zgromadził ponad 20 tys. fanów głodnych festiwalowych wrażeń. Ich wszystkich i wielu innych z pewnością uraduje ogłoszenie terminu TNMK w 2023 roku i uruchomienie sprzedaży karnetów.

dla desktop:

 

Razem z publicznością Tauron Nowa Muzyka Katowice wkracza w „dorosłość”, bo w przyszłym roku odbędzie się już po raz osiemnasty. Także z tego powodu organizatorzy z More Music Agency zdecydowali o powrocie do formuły uroczystych koncertów otwarcia we wspaniałej przestrzeni NOSPR. Więcej informacji na temat szczegółów wydarzenia oraz zaproszonych artystów zostanie ujawnionych już niebawem.

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice trzykrotnie otrzymał nagrodę European Festival Award dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/