Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Kolejna już edycja kultowego festiwalu odbędzie się w dniach  20 - 22 czerwca 2019, tradycyjnie w katowickiej Strefie Kultury! Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Na tegorocznej edycji pojawi się plejada artystów reprezentujących szeroki wachlarz międzygatunkowy: headlinerzy Kraftwerk oraz Skepta, a także Rhye, Gaika, Yves Tumor, Fatima Al Qadiri, Bjarki, Apparat, GusGus, Jazzanova, The Mouse Outfit, Lisa Morgenstern i wielu innych!

Artyści na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 - Sprawdź kto wystąpi na festiwalu

Czwartek, 20 czerwca 

Koncert otwarcia: Rhye - Sala koncertowa NOSPR 

Piątek, 21 czerwca 

> Line-up z podziałem na sceny oraz godziny <

 

Kraftwerk 3-D ● The Mouse Outfit ● Fisz Emade Tworzywo ● Jazzanova live ● GAIKA ● Bjarki live ● Amnesia Scanner ● Oscar MuleroMarie DavidsonKornél KovácsNovo Line ● Karen Gwyer ● Neon ChambersSosky ● Atom TM & Jacek Sienkiewicz ● Anja Schneider ● Deena Abdelwahed ● Mala Herba ● ISNT ● AWA ● MUKA ● LAFAWNDAH ● coucou chloe ● Brat Star ● Envee ● Askjell ● Resina ● Madison McFerrin

Sobota, 22 czerwca

> Line-up z podziałem na sceny oraz godziny <

 

Skepta ● Apparat live ● GusGus Yves Tumor ● Matthew Dear ● Roman FlügelThomas FehlmannMariel ItoLaurel Halo ● Kamp!Wrong Dials ● HVOB ● Slikback ● Ptakh_Jung ● Smolik / Kev Fox ● Król ● Andrea Belfi ● Ana Carla Maza ● Tatiana Heuman ● Ivo Dimchev  ● Fatima Al Qadiri ● dogheadsurigeri ● AVTOMAT ● Monster ● RAT KRU ● Kamil Pivot ● K Á R Y Y N

 

Niedziela, 23 czerwca

FAJRANT na Sztauwajerach* - Dolina Trzech Stawów, róg ul. Granicznej i ul. Kazimierza Pułaskiego - wstęp bezpłatny

 

09:00-11:00 - Piotr Bejnar
11:00-13:00 - Michał Margański
13:00-14:30 - Jaromir Kaminski
14:30-16:30 - Raidho
16:30-18:00 - GYRL
18:00-20:00 - Glasse
20:00-22:00 - Red Axes

* Kolejność występów może ulec zmianie

Tauron Nowa Muzyka 2019 bilety i karnety

KARNET 2-DNI (21-22.06.2019)*

 

 • 22-23.11.2018 (CZORNY PIŌNTEK): 199 zł - WYPRZEDANE

 • 24.11.2018 – 03.01.2019: 229 zł - WYPRZEDANE

 • 03.01.2019 – 28.02.2019: 269 zł - WYPRZEDANE

 • 01.03.2019 – 08.05.2019: 299 zł - WYPRZEDANE

 • 09.05.2019 – 21.06.2019: 329 zł

KARNET 3-DNI (20-22.06.2019)*

 

 • 09.01.2019 – 28.02.2019: 309 zł - WYPRZEDANE

 • 01.03.2019 – 08.05.2019: 349 zł - WYPRZEDANE

 • 09.05.2019 – 20.06.2019: 389 zł - WYPRZEDANE

*Ceny obowiązują w podanych przedziałach czasowych LUB do wyczerpania puli. 

 

BILETY JEDNODNIOWE

 

 • 19.02.2019 – 31.03.2019: 179 zł- WYPRZEDANE

 • 01.04.2019 – 14.06.2019: 199 złWYPRZEDANE

 • 15.06.2019 – 22.06.2019: 229 zł

Kraftwerk w Polsce

Robotyczni wizjonerzy z Düsseldorfu w Katowicach! Kraftwerk otwiera program przyszłorocznej 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Już 21 czerwca będziemy mieli okazję obcować z muzyczną wizją przyszłości, która stała się teraźniejszością. To oni zainspirowali Aphex Twina, Davida Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order i tysiące innych artystów. Wciąż pozostają niezwykle aktualni. Ostatni album Kraftwerk – „3-D The Catalogue” – został w styczniu uhonorowany statuetką Grammy. Dzięki połączeniu muzyki, performance’u i technologii występy Kraftwerk na żywo to multimedialne dzieło sztuki.

 

Zespół rozpoczął działalność w 1970 roku z inicjatywy Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Wspólnie założyli studio Kling Klang w Düsseldorfie, gdzie stworzyli niepowtarzalną estetykę Kraftwerk (pol. Elektrownia). Zafascynowani futuryzmem i ekspresjonizmem oraz rozwojem technologicznym, rozpoczęli eksperymenty z robotyką i elektroniką. Nowatorskie podejście przyniosło im międzynarodową sławę. W latach 70. i 80. Kraftwerk stworzyli ścieżkę dźwiękową do ery cyfrowej, która miała dopiero nadejść. Pod koniec drugiej dekady XXI wieku ich muzyka wciąż brzmi niezwykle świeżo i pozostaje aktualna. Wystarczy rzucić okiem na tytuły takich utworów, jak „Autobahn”, „Computer Love”, „Europe Endless”, „Metropolis” i „Pocket Calculator”.

 

Kompozycje zespołu wykorzystują syntetyczne głosy, generowane komputerowo rytmy i melodie oraz innowacyjne technologie brzmieniowe. Muzyka grupy wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę. Kraftwerk samoistnie stworzyli gatunek electro, inspirując przy okazji twórców techno, hiphopu, synthpopu. Pod silnym wpływem Kraftwerk tworzyli Aphex Twin, David Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order, The Belleville Three (Juan Atkins, Derrick May i Kevin Saunderson) i tysiące innych artystów. Muzykę Niemców samplowali Afrika Bambataa, Jay-Z, Kanye West, a nawet Coldplay.

 

Koncerty Kraftwerk łączą muzykę oraz performance i są określane jako „Gesamtkunstwerk” – totalne dzieło sztuki. Latem 1981 roku podczas „karnawału Solidarności”, Kraftwerk dwukrotnie wystąpili w katowickim Spodku. Tamte koncerty przeszły do historii nie tylko z powodów politycznych.

 

Uwspółcześnione wersje koncertowe klasycznych utworów grupy zachowują czar oryginałów, a najnowsze dźwiękowe technologie tylko dodają im blasku. Po retrospektywnej serii koncertów 3-D w nowojorskim MoMA (Museum of Modern Art.) w 2012 roku, Kraftwerk zagrali w takich ikonicznych miejscach, jak Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, Opera House w Sydney, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Fondation Louis Vuitton w Paryżu, Neue National Galerie w Berlinie i Muzeum Guggenheima w Bilbao. Teraz zapraszamy na spotkanie z Ralfem Hütterem i jego kolegami 21 czerwca w katowickiej Strefie Kultury podczas koncertu Kraftwerk w trakcie 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Rhye koncert Katowice

Zachwycające elegancją połączenie R&B i elektroniki zainauguruje 14. edycję festiwalu! Już w czwartek 20 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wystąpi Rhye. Tajemniczy projekt czaruje bogactwem emocji i wyjątkowym głosem kanadyjskiego wokalisty i producenta Mike’a Milosha. 

 

Osnuta tajemnicą grupa, która niespodzianie wynurzyła się z odmętów internetu w 2012 roku. Fundamentem projektu, który startował jako duet, jest wokalista i producent Milosh. Zmysłowe brzmienie, błyskotliwa produkcja i zapadające w pamięć utwory sprawiły, że grupa zdobyła popularność na całym świecie. Mozaika pełnych emocji partii fortepianowych, buczących analogowych syntezatorów, żywej perkusji i ekspansywny wokal – tak najprościej można opisać twórczość Rhye. Charakterystyczny falset i wyrafinowane teledyski dopełniają odurzającą mieszankę muzyczną, inspirowaną R&B i elektroniką.

 

Miejsce koncertu otwarcia to ultranowoczesne audytorium Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wielka sala koncertowa została zaprojektowana przez japońskich specjalistów i oddana do użytku jesienią 2014 roku. NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie i znakomicie nadaje się na przeżywanie wyjątkowych muzycznych wydarzeń, takich jak koncert Rhye!

 

To dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Skepta Polska 2019

To dzięki niemu grime wrócił do muzycznego mainstreamu. To jego podkład i refren wywindował „Praise The Lord (Da Shine)” A$AP Rocky’ego do miana globalnego hitu. Jego stylizacje naśladują tysiące młodych ludzi na świecie. Skepta to obecnie jeden z najważniejszych artystów współczesnej muzyki miejskiej.

 

Urodzony w Londynie syn imigrantów z Nigerii zdefiniował brzmienie brytyjskich ulic w drugiej dekadzie XXI wieku. Joseph Aneduga Jr., bo tak naprawdę nazywa się Skepta, nagrał 4 studyjne albumy i 5 nieoficjalnych mixtape’ów. Największą popularność przyniosła mu „Konnichiwa” z 2016 roku, czwarty album w karierze. Od tamtej pory muzyka Skepty trafiła na listy przebojów po obu stronach oceanu, a muzyką i postacią Skepty dosłownie zainspirowali się nawet polscy raperzy (np. utwór „Jak Skepta” duetu Białas & Lanek).

 

Skepta to ikona grime’u, tej ulicznej hybrydy stylów. Wyjątkowe brzmienie tego nurtu narodziło się na początku stulecia w Londynie. To stuprocentowo brytyjska mieszanka surowego, niemal melodeklamowanego rapu z połamanymi, elektronicznymi beatami. Pobrzmiewają w nich echa jamajskich soundsystemów, dubu i dancehallu, 2stepu i UK garage, a od kilku lat również amerykańskiego trapu i drillu. W poprzedniej dekadzie ikoną nurtu był Dizzee Rascal, ale po jego krótkotrwałym sukcesie mainstreamowy wymiar grime’u zanikł. Eksplozja talentu Skepty zmieniła grime i wywindowała tę brytyjską odpowiedź na rap do roli globalnego fenomenu. Zdobył m.in. prestiżowe Mercury Prize, BET Award, MOBO Award i NME Award i był nominowany do BRIT Award. Londyńczyk współpracował m.in. z takimi raperami, jak A$AP Rocky, Dizzee Rascal, A$AP Nast, Lil’ B, P.Diddy (Puff Daddy), Wiley, Flatbush Zombies.

 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych roku -  zdobądź wejściówki już teraz! Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 bilety już w sprzedaży. 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Używamy plików Cookies, aby zapewnić naszym Użytkownikom wygodne korzystanie z naszej strony internetowej oraz aby stale poprawiać jej jakość. Umożliwiamy również instalowanie Cookies przez naszych partnerów biznesowych w ich celach marketingowych. Poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie określonych Cookies przez nas lub przez naszych partnerów. Użytkownik może w każdej chwili zmienić ustawienia przeglądarki, dostosowując je do swoich oczekiwań. Zmiana ustawień i cofnięcie zgód na stosowanie Cookies nie wpływa jednak na zgodność z prawem ich stosowania przed dokonaniem zmiany. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności dostępnej na stronie https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/