emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Festiwale 42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023

Organizator: Roots Projekt

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2023O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

ZMIANA CEN: aktualne ceny obowiązują tylko do 14 lipca, nie zwlekaj z zakupem!

 

Przed nami 42. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca 2023r w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. 

Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń. Chyba najpiękniej położony Amfiteatr w Polsce staje   się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów. Miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku! 

42. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk line-up i artyści

 

PIĄTEK

W piątkowy (28.07.2023r.) wieczór wystąpi dla nas w specjalnym jubileuszowym koncercie ( 30 lat na scenie), Mariusz Kalaga nazywany nie bez racji polskim Roy Orbisonem, wraz zaproszonymi gośćmi , m.in. Zbigniewem Hofmanem, Czarkiem Makiewiczem, Katarzyną Jurasz.

Wydarzeniem stać się powinien występ sensacyjnej uczestniczki American IDOL 2023 występującej pod pseudonimem KAEYRA. Ta amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia, finalistka tego projektu, wystąpi z zespołem w repertuarze zawierającym piosenki zarówno autorskie, jak i aktualne światowe przeboje country.

Największe przeboje country pojawią się w koncercie zespołu Alabama Band z udziałem The Girls i JUCY..

Polską scenę country reprezentować będzie tego dnia przedstawicielka młodej sceny muzycznej - Klaudia MAGICA, która zaprezentuje się w dynamicznym, 30. minutowym recitalu.

Zwieńczeniem programu piątkowego będzie koncert finałowy „Konkursu Na Piosenkę Radia Kierowców” ,podczas którego zaprezentują się wykonawcy 10 najlepszych, zakwalifikowanych przez Jury piosenek. W koncercie konkursowym wystąpią: Joanna Mioduchowska, Jan Manson, Zbigniew Hofman, Paulina Wróblewska, Rusty Pine, Jerzy Filar, Meritum, Klaudia Magica, Kasia Nova, Karolina Jastrzębska. Koncertowi, któremu patronatu udzieliło Polskie Radio S.A., Program I towarzyszyć będzie zespół Wheels Of Steel, który wystąpi także we własnym recitalu. Zapowiadają się zatem nie lada emocje! 

W piątek z recitalem wystąpią: Czarek Makiewicz z Koltersami, Droga na Ostrołękę i Step By Step z Januszem Nastarowiczem i Gabrielą Mycielską.

 

SOBOTA

W sobotę (29.07.23r.) czeka nas wspaniałe, multimedialne widowisko, Benefis Korneliusza Pacudy pt. „Dwudziestka do setki” Ten znakomity dziennikarz, twórca ruchu countrowego w Polsce, obchodzi w tym roku 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny koncert. Posłuchamy wspomnień jubilata, obejrzymy fragmenty telewizyjnych wywiadów Korneliusza z największymi gwiazdami gatunku, a ich przeboje wykonają rodzimi artyści. Będą to najbardziej znane piosenki z repertuary Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Willie Nelsona i wielu innych.

W Benefisie poza Jubilatem udział wezmą: Gabriela Mycielska, Klaudia Magica, Paulina Wróblewska, JUCY, Marysia B., Lonstar, Tomasz Szwed, Waldemar Wiśniewski, Michał Milowicz, Janusz Nastarowicz, Wojciech Dudkowski, duet „Ślad” Mariusz Kalaga, Krzysztof Majkowski, Mirosław Kalisiewicz. Występom towarzyszyć będzie zespół festiwalowy pod kierunkiem Janusza Nastarowicza.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie JESSICA LYNN ze Stanów Zjednoczonych, wraz z zespołem. Ta mieszkająca w Nowym Yorku artystka, uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia. Piosenkarka, a także multi instrumentalistka, która występowała dotychczas w 14 krajach świata, kończyć będzie w Mrągowie swoje europejskie tournée. Wszędzie tam gdzie się pojawia tworzy niezwykle energetyczne show, nie bez powodu uzyskując przydomek „pani dynamit”. Nie inaczej będzie też na Pikniku!

W sobotę posłuchamy także ulubieńców publiczności mrągowskiej, Zbigniewa Hofmana z grupą Babsztyl, Czarka Makiewicza z Koltersami, Wojciecha Dudkowskiego z Drogą na Ostrołękę raz przedstawicielki naszej uzdolnionej młodzieży, tegorocznej laureatki w prestiżowych kategoriach plebiscytu „Dyliżane”, artystki country roku, wokalistki roku, instrumentalistki roku - Karoliny Jastrzębskiej z zespołem Caroline And The Lucky Ones.

Zwieńczeniem programu sobotniego będzie występ nowej polskiej formacji muzycznej, zespołu Step By Step z wokalistką Gabrielą Mycielską.

Koncertom towarzyszyć będą pokazy tańca liniowego w wykonaniu Zjednoczonych Sił Tanecznych, a gości napływających do amfiteatru witać będzie Honky Tonk Radio prowadzone przez Macieja Świątka i Jerzego Głuszyka

 

Koncerty Piknikowe prowadzić będą: Marin Kusy i Paweł Sztomke. 

Piknik Mrągowo bilety

  • Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej - zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
  • Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się  na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl  
  • Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące
  • Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też