Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Koncerty Festiwale Festiwal Black or White

Festiwal Black or White

Organizator: Bonjour Sp. z o.o.

Festiwal Black or WhiteO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na Festiwal “Black or White”, który odbędzie się 9 listopada w ICE Kraków. To wyjątkowe muzyczne święto, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych imprez Krakowa. Ma na celu wsparcie Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii w Krakowie, która działa na rzecz osób chorych na nowotwory neuroendokrynne NET. Festiwal Black or White bilety już dostępne.

 

W tym roku myślą przewodnią koncertu jest hasło: „Słowa dźwiękiem pisane”. Hasło to dźwiękami namalują Akustyczna OpeRacja i jej goście:

 

Grażyna Łobaszewska, Natalia Niemen, Holleviaters, Solosters, Colour Voices, Tancerze Krakowskiej Akademii Tańca, Star_si

O Festiwalu Black or White

Festiwal jest połączeniem imprezy kulturalnej i naukowej. Powstał z inicjatywy dr hab. Anny Sowy-Staszczak, zawodowo związanej z Kliniką Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prywatnie jest wokalistką i autorką tekstów zespołu Akustyczna OpeRacja. Swoje zawodowe i prywatne pasje połączyła w projekt w stu procentach dedykowany pacjentom. Wspólnie z przyjaciółmi-muzykami stworzyła miejsce, w której pacjenci mogą nawiązać bezpośredni kontakt ze specjalistami, w innych, przyjemniejszych niż gabinet lekarski okolicznościach. Tą przestrzenią jest właśnie Festiwal „Back or White” organizowany w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Świadomości Nowotworów Neuroendokrynnych NET. Co roku do festiwalu dołączają wyjątkowi artyści, którzy wspólnie budują cudowny klimat wydarzenia.

 

Koncert poprowadzi, niezastąpioną Magdalena Miśka-Jackowska – dziennikarka RMF Classic. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na koncert “Black or White” przekażemy na konto Fundacji Pro Endocrinologia w celu wsparcia diagnostyki i leczenia pacjentów z nowotworami endokrynnymi.

Pomagajmy razem!

O NET

Rozwijają się z komórek neuroendokrynnych, które obecne są w całym organizmie, najczęściej atakują jelito cienkie (ok. 30% przypadków), jelito grube, odbyt, wyrostek robaczkowy, trzustkę i żołądek. Przypuszcza się, że ponad połowa nowotworów NET wykrywana jest przypadkowo, podczas badań endoskopowych np. gastroskopii, kolonoskopii czy w trakcie przeprowadzanego zabiegu operacyjnego. Zachorowalność na ten typ nowotworu wynosi 2-5 przypadków na 100 tys. osób.

 

Diagnostyka nowotworów neuroendokrynnych jest trudna, ponieważ zwykle dają one objawy charakterystyczne dla innych chorób, np. wrzodów przewodu pokarmowego czy kamicy żółciowej. Szerzenie wiedzy z zakresu nowotworów NET i uwrażliwienie na problem pacjentów i lekarzy jest niezwykle ważne. Prawidłowo postawiona diagnoza na wczesnym etapie rozwoju choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia dają szansę na całkowite wyleczenie.

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też