Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Koncerty Muzyka etniczna Ethno Jazz Festival: Dzień Św. Patryka - BELTAINE & GLENDALOUGH

Ethno Jazz Festival: Dzień Św. Patryka - BELTAINE & GLENDALOUGH

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Ethno Jazz Festival: Dzień Św. Patryka - BELTAINE & GLENDALOUGHO wydarzeniu

O wydarzeniu

Dzień Św. Patryka z zespołem Beltaine w Starym Klasztorze! Ethno Jazz Festival zaprasza do Starego Klasztoru na wrocławskie obchody Dnia Św. Patryka. 17 marca w Sali Gotyckiej zaprezentuje się zespół Beltaine, któremu na scenie towarzyszyć będą tancerze z grupy Glendalough. Bilety na Dzień Św. Patryka w Starym Klasztorze już dostępne.

Beltaine

Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie Beltaine osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną.

Siedem osobowości i siedem różnych światów spotyka się ze sobą tworząc wyjątkową mieszankę. „Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Glendalough

Zespół Tańca Irlandzkiego Glendalough – powstał w 2003 roku w Katowicach. Jest najdłużej działającym zespołem wykonującym taniec irlandzki na Śląsku. Od 2014 roku Glendalough współtworzy z zespołem Beltaine widowisko muzyczno-taneczne Beltaine& Glendalough - muzyka i taniec.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też