Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Elektro i Techno Elektroklub IX: Rival Consoles (live) + Barker & Baumecker i inni

Elektroklub IX: Rival Consoles (live) + Barker & Baumecker i inni

Organizator: MoreMusic AGENCY

Elektroklub IX: Rival Consoles (live) + Barker & Baumecker i inniO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki. Elektroklub IX bilety już w sprzedaży.

Elektroklub IX line-up

  • Rival Consoles (live)
  • Luigi Tozzi (live)
  • Etapp Kyle
  • Barker & Baumecker
  • Polygonia (live)
  • Anna Borsuk
  • A_GIM
  • Biuro Dźwięku Katowice: AARPS, Aheloy! I Brickman

Londyński producent Rival Consoles bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Tej samej nocy wystąpi też duet Barker & Baumecker, czyli czołówka berlińskiego techno. Obaj panowie są głęboko związani z Berghain i Ostgut Ton, a prezentowane przez nich brzmienie to esencja ciężkiego i mrocznego młócenia. Luigi Tozzi to mistrz hipnotycznego, głębokiego grania. Jego pełne emocji hybrydowe sety olśniewają rozbudowanymi teksturami dźwiękowymi i atmosferycznymi przestrzeniami. Rzymski producent zagra w formule live. Z kolei Etapp Kyle to mistrz mrocznego brzmienia spod znaku Berghain, który nigdy nie traci tanecznego groove’u, za to urzeka subtelnymi melodiami. Nie zabraknie także niezwykle kreatywnych kobiet. Pochodząca z Monachium Polygonia to niekoronowana królowa głębokiego techno, która czaruje mistyczną atmosferą, wysoką jakością produkcji i zawiłymi rytmami. Dołączy do niej również mieszkająca w Polsce ukraińska didżejka Anna Borsuk, która specjalizuje się w połamanych rytmach muzyki basowej. Najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, acid, ghetto, bass, jungle i rave. Obie artystki wprowadzą silny pierwiastek kobiecy do programu Elektroklub IX. Polską scenę będzie reprezentował A_GIM, czyli jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. To twórca projektów Oszibarack i Nervy, który przejawia skłonności do pulsującego, rytmicznego techno, niekiedy skręcającego w stronę brudnego industrialu. Wymienieni powyżej artyści zagrają na dwóch osobnych scenach. W każdej z nich stanie innowacyjny system nagłośnieniowy Funktion-One, który pozostaje światowym punktem odniesienia w tej dziedzinie.

Nie zabraknie także trzeciej, bardziej eksperymentalno-ambientowej sceny, której kuratorem jak co edycję będzie Biuro Dźwięku Katowice. Salony wypoczynkowe dla uczestników 9. edycji Elektroklubu będą wypełniać muzyką tacy artyści, jak AARPS, Aheloy! oraz Brickman, którzy przeniosą publiczność w odmienne stany świadomości.

Bilety na Elektroklub IX pozostają do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo ich liczba będzie limitowana.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. Grywali tam również Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się osiem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziewiąta edycja będzie kontynuować ten bezkompromisowy kierunek muzyczny. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny elektronicznej. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia.

Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno i ambitna elektronika.

Zobacz więcej

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też